Eylül 21, 2023

%550’lik Patlama Mümkün: Henrik Zeberg’den İddialı Bitcoin Tahmini!


Bitcoin’in (BTC) fiyat performansı son dönemde belirli bir istikrar göstermese de, deneyimli ticaret uzmanı Henrik Zeberg, yakın gelecekte büyük bir artış öngörüsünde bulunuyor. Zeberg’e göre, bu popüler kripto para birimi, önemli bir yükseliş yaşayarak mevcut değerinin %550 üzerine çıkabilir. Bu iddialı tahmin, kripto para dünyasının geleceğine dair heyecan verici bir perspektif sunuyor.

Ancak sadece Bitcoin değil, aynı zamanda ABD borsası için de olumlu beklentiler bulunuyor. Henrik Zeberg’e göre, S&P 500 endeksi önemli bir yükseliş yaşayarak 6.100 seviyesine ulaşabilirken, Nasdaq endeksi de 27.100 seviyesine kadar çıkabilir. Bu tahminler, ABD hisse senedi piyasasının güçlü bir performans sergileme potansiyeline işaret ediyor.

Bunlar olası bir “patlama” rallisinden analistin beklediği hedefler. Analiste göre hem Bitcoin (BTC) hem de ABD’de işlem gören hisse senetleri “dipten satın alma fırsatı” aşamasından geçiyor. Bu dönem bittiğinde göstergeleri yeni zirvelere çıkacak.

Analist Zeberg, bu varsayımsal çalışmada en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in (BTC) 175.000 dolar seviyesine sıçrayabileceği görüşünde. Bu, Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %153, bugünkü fiyattan ise %550 daha yüksek bir hedef. Zeberg özellikle, en büyük ve teknik açıdan en gelişmiş halka açık Bitcoin (BTC) madencilik şirketlerinden biri olan Riot Platforms Inc (RIOT:NASDAQ) konusunda iyimser.

Öte yandan Zeberg uzun vadeli analizinde, piyasaların Büyük Buhran’a benzer şekilde çökme olasılığını yineledi. Bu nedenle hisse senetleri, endeksler ve kripto para birimlerinin “zirveye” ulaştıktan sonra 1929’dan bu yana en kötü çöküşünü yaşamaya mahkum olduğunu savunuyor.

Bunların yanında 175.000 dolarlık Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, mevcut durumda fazla iyimser görünse de, Bitcoin (BTC) boğalarının belirlediği “ortalama” fiyat hedefinin altında. Aşağıdaki Twitter/X paylaşımında diğer iddialı fiyat hedeflerini görebilirsiniz.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : u today

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?