Mart 14, 2024

Patlama Bekleniyor: 5 Ayda %590 Artan Altcoin’de Yeni Zirveler Yaklaşıyor!

Kripto para piyasaları son dönemde ciddi bir yükseliş trendi sergilerken, birçok analist bu trendin devam edeceğini öngörüyor. Bunlardan biri de sektörde geniş bir takipçi kitlesine sahip olan Bluntz. Bluntz, toplam kripto piyasası değerinin 3 trilyon dolarlık eşiğe yaklaşırken, özellikle popüler altcoin Solana’nın potansiyeline dikkat çekti.

Solana (SOL), 23 Ocak tarihinde gördüğü en düşük seviye olan 79 dolardan bu yana önemli bir yükseliş grafiği çizdi. Bluntz’a göre, altcoin fiyatının daha da yükselme potansiyeli bulunuyor. Analistin yorumu şu şekilde: “Solana, 23 Ocak’taki en düşük seviyeden bu yana dikey bir birikim aşamasında kalmış gibi görünüyor, bence yakında önü açılacak.”

Bluntz’un öngörüleri, Solana’nın son dönemdeki performansını da destekliyor. Basın zamanında, Solana 14 Ekim 2023’te görülen 22 dolarlık kapanış seviyesinden yaklaşık %591 oranında bir artışla 152 dolardan işlem görüyor. Bu çarpıcı artış, Solana’nın potansiyelinin henüz tam olarak keşfedilmediğini ve daha da yükselebileceğini gösteriyor.

Analistin radarındaki bir diğer altcoin Solana merkezli meme coin dogwifhat (WIF). Teknik analizde Elliott Wave teorisini sıkça kullanan Bluntz’a göre, WIF son zamanlarda üç dalgalı düzeltme modelinin son dalgası içinde beş dalgalı modeli tamamladı. Bu da kısa vadeli bir düşüş trendinin potansiyel olarak sona erdiğini öne sürüyor.

Solana tabanlı meme coin için yükseliş tahmini

Söz konusu teorisi, bir varlığın fiyatının ana eğiliminin beş dalgalı bir düzende hareket ettiğini, düzeltmenin ise üç dalgalı bir düzende gerçekleştiğini belirtir. Bluntz analizinde, Dogwifhat’in, mevcut seviyeden 2,80 dolarlık bir fiyata ulaşma potansiyeline sahip olduğunu öne sürüyor.

Son olarak analistin incelediği altcoin Solana merkezli düşük değerli meme coin Myro (MYRO). Bluntz’a göre MYRO daha da yükselecek.

“Hala birden fazla 1. kademe borsada milyar doların altında piyasa değerine sahip TEK köpek temalı coin, ancak bu uzun sürmeyecek. MYRO.” 

MYRO, yazının yazıldığı sırada 0,339 dolardan işlem görüyor ve piyasa değeri 338 milyon doların biraz üzerinde.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?