Pantera Capital Kurucusuna Göre Bitcoin Parabolik Bir Fiyat Artışı Yaşayacak – Peki Ne Zaman?

0

Pantera Capital’in kurucusu Dan Morehead, benimseme oranlarının artmasının ardından 700.000 dolarlık bir Bitcoin (BTC) fiyatı öngörüyor.

2013 yılında kurulan Pantera Capital, şu anda bünyesinde 2.8 milyar dolardan fazla varlığı yöneten bir kripto varlık yönetimi firması.

Yahoo Finance Live’daki bir röportajda Morehead, akıllı telefonu olan herkes Bitcoin ağına bağlanabildiği zaman, en büyük kripto varlığının 700.000 dolar seviyesine kadar ulaşabileceğini söyleyerek yükseliş tezini özetliyor.

“Yıllar içinde Bitcoin kullanan insan sayısını ve Bitcoin fiyatını gösteren bir çalışma yaptık. Her iki yılda bir, bu veri serilerinin her ikisi de bir büyüklük sırasına göre arttı. Bu eğilim devam ederse, akıllı telefonu olan herkes bitcoin kullandığında BTC 700.000 dolar değerinde olacak. On yıllık bir süre makul bir tahmin.”

Bitcoin, son on gün içinde 30.000 doların hemen altındaki en düşük seviyelerinden yaklaşık %40 yükseldi. CoinGecko’ya göre, Bitcoin yazım sırasında 42.000 doların biraz altında, bu nedenle BTC’nin Morehead’in 700.000 dolarlık hedefine ulaşmak için yüzde 1.570’lik bir değer kazanması gerekecek.

Bunun yanı sıra Glassnode verilerine göre Bitcoin’deki aktif varlık sayısı Ocak ayından bu yana %41 azalmıştı. Ancak geçen hafta, aktif varlıkların sayısı %30 arttı.

“Bitcoin, geçen hafta Aktif Varlıklarda bir canlanma gördü ve günde [250.000] aktif varlıktan [325.000] aktif varlığa %30 artış gösterdi.

Bu aktivite seviyesi, 2020 yılının ikinci çeyreğinde BTC fiyatlarının 11.300 dolar civarında olduğu Temmuz 2020’de de korundu.”

Glassnode, aktif varlıkları “gönderici veya alıcı olarak aktif olan” benzersiz varlıkların sayısı olarak tanımlıyor.

Morehead, Bitcoin’in bir dizi temel katalizörün bir sonucu olarak orta vadede yükseliş eğilimini sürdüreceğine inanıyor.

“Makro hikayesinin çok olumlu olduğuna inanıyorum. Çok fazla para basıldığından ve çok sayıda kurum piyasaya girdiğinden, piyasalar önümüzdeki on iki ay içinde rallilerine devam edecek.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın