Mart 3, 2024

Pantera Capital, Geleceğin Yıldızı Olabilecek 2 Altcoin Projesini Açıkladı!


Kripto para piyasasının dinamikleri, sürekli olarak değişiyor ve yatırımcılar, geleceğin en parlak projelerini belirlemek için sürekli olarak araştırma yapıyorlar. Bu bağlamda, Pantera Capital gibi köklü ve saygın hedge fonları, kripto varlıklarıyla ilgili analizleriyle yatırımcılara değerli rehberlik sunuyorlar.

Pantera Capital’deki analistler, son Blockchain Mektubu’nda, piyasanın en iyi performans gösterebilecek iki altcoin projesini açıkladılar.

Cosmo Jiang ve Erik Lowe liderliğindeki analistler, temel ilgi çeken kripto projelerini tanımlarken, belirli özelliklere odaklandıklarını bildirdiler. Onlara göre, ürün pazarına uygun olması, güçlü bir yönetim ekibine sahip olması ve sürdürülebilir bir ekonomiye sahip olması gibi nitelikler, gelecekteki başarı için kritik öneme sahiptir.

Pantera analistlerinin dikkat çektiği ilk altcoin projesi, Bitcoin’in ölçeklendirilmesini ve akıllı sözleşme yeteneklerini geliştirmeyi amaçlayan Stacks (STX) oldu. Stacks projesi, Bitcoin ekosistemine katkıda bulunarak, akıllı sözleşmelerin bu dev kripto para birimine entegrasyonunu sağlamayı hedefliyor. Bu, Bitcoin’i daha işlevsel ve çeşitli kullanım senaryolarına uygun hale getirebilir, böylece kripto para pazarında daha geniş bir kabul görebilir.

Analistlere göre, Stacks projesinin yüksek potansiyele sahip olmasının nedeni henüz kendi alanında bir rakibinin olmaması:

“Stacks’in Bitcoin’e yenilik getirme misyonu bu nedenle hem heyecan verici hem de iyi zamanlamaya sahip. İlginçtir ki Stacks, şu anda Bitcoin’deki tek canlı genelleştirilmiş akıllı sözleşme katmanı-2 ağıdır; bu, düzinelerce rakip katman-2’nin pazar payı için yarıştığı Ethereum ekosistemiyle tezat oluşturur.

Zaman içinde birden fazla geçerli Bitcoin katman-2’si olsa da, ilk hamle yapan pazar konumu göz önüne alındığında, Stacks’ın ortaya çıkan her türlü yeni rekabete karşı oldukça uzun bir rekabet avantajına sahip olduğuna inanıyoruz.”

İkinci olarak, Pantera analistleri, dYdX’in (DYDX) güçlü geliri ve ekonomisi nedeniyle dikkate değer bir altcoin projesi olduğunu belirtti. dYdX, merkezi olmayan finans (DeFi) alanında faaliyet gösteren bir protokol olarak, kullanıcıların kripto varlıklarını ticaret yapmak, ödünç almak ve kredi vermek için kullanabilecekleri bir platform sunuyor. Analistlere göre, dYdX’in gelecekte büyüme potansiyeline sahip olmasının iki önemli nedeni var:

 “dYdX’in ilginç olduğuna inanmamızın temel nedenlerinden biri, birim ekonomisinin geçen yıl olumlu yönde etkilenmesidir. İş modeli basit. Yaklaşık 2,5 baz puanlık komisyon ücreti topluyorlar ve müşteri edinme maliyetlerini ödüyorlar. dYdX, %40’lık sağlıklı bir marj için kabaca bir baz hacim karı elde ediyor. 

İkinci neden ise geçen yılın sonlarında uygulamaya konulan sermaye tahsisinde bir değişiklik olması. dYdX, Aralık ayında v4 yükseltmesiyle birlikte token sahiplerine staking ödülleri şeklinde sermaye iade etmeye başladı. dYdX protokolü karı artık doğrudan token sahiplerine dağıtılıyor, bu da token değerini somut hale getiriyor.”   

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?