Pantera Capital CEO’su: Finansal Kriz Sonrasında Bitcoin Rekor Kırabilir

Bitcoin (BTC), korona virüsü küresel ekonomi pazarına çarptıktan sonra en yüksek seviyesi olan 10.500 dolardan 3800 dolara düştü. Son zamanlarda ise, BTC son düşüşün neredeyse %50’sini geri kazanmış ve 6500 doların üzerine çıkmış durumda. Şu an için yatırımcıların en merak ettiği konu içinde bulunduğumuz dönemin BTC fiyatını nasıl etkileyeceği.

26 Mart Perşembe günü, Blockchain odaklı yatırım şirketi Pantera Capital Management LP’nin Kurucusu ve CEO’su, Dan Morehead, ABD’deki mevcut mali politikasının Bitcoin fiyatını neden “şişirme” olasılığının yüksek olduğunu açıkladı.

Morehead’in yorumları, Pantera Capital’in aylık yayını olan Blockchain Letter’ın Mart 2020 sayısında yayınlandı.

Morehead ilk olarak korona virüsün ekonomi üzerindeki potansiyel etkileri üzerine konuştu. Morehead, ABD ekonomisi hakkında “Şimdiki durgunluğun savaş sonrası herhangi bir durgunluktan daha büyük olacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı. Morehead, virüsün ekonomik faaliyet üzerinde fiziksel bir kısıtlama olduğunu da ekledi. Peki, mevcut mali kriz kripto parayı nasıl etkileyecek? Morehead, dünya merkez bankaları tarafından yapılan büyük miktarda para baskısının enflasyona yol açacağını düşünüyor. “Hükümetler kağıt para miktarını artırdıkça, stoklarda ve gayrimenkul gibi sabit miktarlarda olan şeyleri satın almak, para miktarında bir artış olmaması durumunda, daha fazla kağıt para gerektirir” dedi ve “Ayrıca altın, bitcoin ve diğer kripto para birimleri gibi diğer şeylerin fiyatını da şişirecekler.” şeklinde bir ekleme yaptı. Morehead’in Bitcoin fiyatı için tahmini ise şu şekilde:

“BİTCOİN’İN FİYATI ÖNÜMÜZDEKİ ON İKİ AY İÇİNDE YENİ BİR REKOR KIRABİLİR. BİR GECEDE OLMAYACAK. EN İYİ TAHMİNİM, KURUMSAL YATIRIMCILARIN MEVCUT PORTFÖY SORUNLARINI TRİYAJ ETMELERİ 2-3 AY SÜRECEK. SIKINTILI BORÇ, ÖZEL DURUMLAR, KRİPTO, VS. GİBİ YENİ FIRSATLARI ARAŞTIRMAK İÇİN GEREKEN 3-6 AYDAN SONRA, TAHSİS YAPMAYA BAŞLADIKÇA, BU PAZARLAR GERÇEKTEN YÜKSELMEYE BAŞLAYACAK.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.