Pantera Capital CEO’su, Bitcoin’in Yılı Hangi Fiyat Aralığında Bitireceğini Açıkladı! 

0

Bitcoin kesinlikle yakında çok daha fazla pump and dumb’a (ucuza alınan coin’in fiyatını yanlış ve yanıltıcı olumlu açıklamalar yoluyla yapay olarak şişirmek ardından yüksek fiyata satmak) şahit olacak. Ancak Pantera Capital CEO’su Dan Morehead’in dün Reuters ile yaptığı röportajda yaptığı yakın tarihli bir tahmine göre; Bitcoin yılı 80.000 ila 90.000 dolar arasında kapatma ve ardından bir yıl sonra 120.000 doların üzerine çıkma ihtimaline sahip.

Morehead’e göre, Bitcoin, Nisan ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.895 dolardan bu yana gerçekleşen %40’lık düşüşünden kurtulacak. Ve yine CEO’ya göre bu gelişme DeFi projelerinin popülaritesi göz önüne alındığında, Ethereum’un BTC için büyük bir rakip haline gelmesine rağmen gerçekleşecek.

Kaynak: TradingView

Panthera CEO’sunun bu iyimser tahmini, kripto para birimi 40.000 doların altına düşmesine rağmen gerçekleşiyor. Coinmarketcap verilerine göre yazım sırasında BTC yaklaşık yüzde 3’lük bir düşüşle 37.559 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, bir GlobalBlock trader’ına göre, fiyatın pump’lanmasından önce coin’in 36.000 dolarlık daha düşük bir değere geri çekilmesi muhtemel.

Hiç şüphe yok ki, Bitcoin’in daha da kıtlaşacağı göz önüne alındığında zaman içinde doğal olarak daha fazla değer kazanacaktır. MicroStrategy ve Andreessen Horowitz gibi şirketlerin kripto para birimiyle ilgili 10 yıllık planlarını açıklamalarının da işte bu yüzden olduğu düşünülüyor. Panthera’nın CEO’suna göre, diğer şeylerin yanı sıra kurumsal yatırımcılar tarafından açıkça artan ana akım benimseme, bu toparlanmayı hızlandıracak. Ona göre, bu önümüzdeki on yıl içinde BTC değeri 700.000 dolara bile çıkarabilir.

Şu anda, çok sayıda analist, kurumsal yatırımcılar arasındaki birikim eğiliminin güçlü kaldığı göz önüne alındığında,  Bitcoin fiyatının en azından orta kısa vadede artmaya devam edeceğini tahmin ediyor. Gerçekten de Glassnode’dan gelen veriler, geçen hafta kripto para birimi borsalarından büyük bir Bitcoin çıkışını ortaya çıkardı ve bu da birikimin kesin bir eğilim gibi göründüğünü gösteriyor. Tutulan miktar 70.328 BTC azaldı. Bu büyük hacimlerin çoğu, kurumsal yatırımcıların eline geçme eğilimindedir. Kripto borsaları, Bitcoin’in 20.000 dolarlık tarihi bir seviyeye doğru büyük bir artış kaydettiği Kasım 2020’den bu yana en düşük Bitcoin sayısını elinde tutuyor. Döviz hacmindeki düşüş, fiyatı daha da yükseltebilecek önemli bir talep getirisi anlamına gelebilir.

Glassnode analistleri en son on-chain incelemelerinde: “Bu hafta, Kasım 2020’de görülen borsalardan gerçekleşen en yüksek çıkışlarla karşılaştırılabilir bir şekilde, büyük miktarda coin çıkışı gördük. Çıkış oranı bu hafta ayda 100 bin BTC’yi aştı” yorumunda bulundu.

Bitcoin için olumlu fiyat tahmini yürüten tek kişi Pantera Capital CEO’su değil. Milyarder Tim Draper da 2022’nin sonu için Bitcoin’in 250.000 dolarlık bir fiyat hedefine ulaşacağını belirtti. Draper, Bitcoin arzının zamanla giderek daha sınırlı hale geleceği için bu fiyata ulaşılacağına inanıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın