Pantera Capital, Bitcoin Fiyat Tahmininin İçin Tarih Verdi: Hedef 115.000 Dolar!

Blockchain yatırım şirketi olan Pantera Capital, Bitcoin’in 100.000 dolar fiyatının üzerine beklenenden çok daha kısa bir süre içerisinde çıkacağını öngörüyor. Pantera Capital’ın kurucusu ve aynı zamanda da CEO’su olan Dan Morehead, yatırımcılara için hazırlanan mektubunda Bitcoin için Mart ayındaki bir düşüşten sonra “12 ay içinde yeni bir rekorun kapıda” olduğunu söyledi:

“Dengeleme süreci yaklaşık bir kaç ay civarında sürdü. 35 yıl kadar bir süredir beni birçok döngüde işlem yapmaya iten içgüdülerim, kripto fiyatlarının düşeceğini söylüyor. Bu döngü bitmeden önce çok ama çok daha yüksek fiyatlar göreceğiz.”

Morehead, Bitcoin’in şu anda Pantera’nın mevcut projeksiyonunun önüne geçtiğini söylüyor. Blockchain yatırım şirketinin CEO’su, 15 Mart 2021 tarihi itibarı ile Bitcoin’in (BTC) stok-akış modeli (S2F) analizine dayanarak programın üç hafta ilerisinde olduğunu belirtti.

Bitcoin, 13 Mart tarihinde 60.000 dolar sınırını aşarak Pantera’nın yapmış 52.943 dolarlık tahminin oldukça önüne geçti. Morehead, Bitcoin’inin (BTC) tahminleri geride bıraktığını ve bu yaz 115.000 dolar fiyatına yaklaşacağını düşünüyor:

“Sınırsız para basımının miktarı azaltılamayan şeylerin fiyatını arttıracağına dair temel tezin ana hatlarını vurgulayan Mart 2020 yatırımcı raporumuzu yayınladığımızdan bu yana Pantera fonları son derece hızlı yükselişe geçti. Hedge fonlarının getirilerinde DeFi’nin gücü ortaya çıkmaktadır. DeFi varlıkları, Bitcoin’in olağanüstü performansından bile daha iyi bir performans gösteriyor. On yıllarca sürecek bir dönüşümün başlangıcında olduğumuza inanıyoruz.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.