Pandemi Sürecinde Hangi Yaş Grupları Kripto Para Yatırımına Yöneldi?

Yeni araştırmalar, görece yaşlı grupların Şubat ayından bu yana her ay Bitcoin varlıklarını iki katına çıkardığını ve COVID-19 pandemisi sırasında kripto para biriminin benimsenmesinin arttığını gösterdi.

Bitcoin bankacılığı uygulaması Mode Banking’de ki analistler tarafından derlenen veriler, Baby Boomers’ın (56 ila 76 yaş arası) ve X Kuşağı’nın (41 ila 55 yaş arası) dijital varlık sınıflarına yöneldiğini ortaya koydu.

Mode, bu yıl Mart ayında Bitcoin yatırımlarında ilk kez bir yükseliş yaşadı, aynı zamanda küresel pazarlar çöktü ve birçok ülke kötü bir biçimde etkilendi.

Bunun yanında Finansal Davranış Otoritesine (FCA) göre, tahmini 2.6 milyon Birleşik Krallık tüketicisinin bir noktada kripto varlık satın almış durumda. Dün yayınlanan rapora göre İngiltere nüfusunun %3,86’sı kripto paraları kullanıyor; bu da nüfusun yaklaşık 1,9 milyonu kripto para kullanıyor demek. FCA geçen yıl aynı konuyla ilgili yapmış olduğu ankete kıyasla rakam 1,1 milyon arttı.

Şubat’ı kıyaslama olarak değerlendiren Mode, Boomers ve Gen-X’in Mart ayında Bitcoin’e Şubat ayında olduğundan 2.24 kat, Nisan ayındakinden 4.49 kat ve Mayıs ayında ise 8.88 kat daha fazla yatırım yaptığını bildirdi.

Bununla birlikte, Boomers ve Gen-X arasında artan alım belirgin olsa da, liderlik panosuna hakim olan Millennials (1980-2000 arasında doğanlar) ve Generation Z (Z kuşağı) yatırımcılarıydı. Onların ellerinde tuttukları Bitcoin oranı COVID-19’dan önceki aya göre yüzde 118 ve COVID-19 döneminde yüzde 125 arttı.

Bunların çok ilginç bulgular olduğunu söyleyen Mode’daki baş ürün sorumlusu Janis Legler şunları ekledi:

“Millennials’ın kripto para birimleri almaya devam etmesini bekledik, ancak daha deneyimli yatırımcıların da Bitcoin ile giderek daha fazla ilgilendiklerini görmek, sektörün büyümesi için son derece umut verici.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.