Pandemi Sürecinde Hangi Yaş Grupları Kripto Para Yatırımına Yöneldi?

0
394

Yeni araştırmalar, görece yaşlı grupların Şubat ayından bu yana her ay Bitcoin varlıklarını iki katına çıkardığını ve COVID-19 pandemisi sırasında kripto para biriminin benimsenmesinin arttığını gösterdi.

Bitcoin bankacılığı uygulaması Mode Banking’de ki analistler tarafından derlenen veriler, Baby Boomers’ın (56 ila 76 yaş arası) ve X Kuşağı’nın (41 ila 55 yaş arası) dijital varlık sınıflarına yöneldiğini ortaya koydu.

Mode, bu yıl Mart ayında Bitcoin yatırımlarında ilk kez bir yükseliş yaşadı, aynı zamanda küresel pazarlar çöktü ve birçok ülke kötü bir biçimde etkilendi.

Bunun yanında Finansal Davranış Otoritesine (FCA) göre, tahmini 2.6 milyon Birleşik Krallık tüketicisinin bir noktada kripto varlık satın almış durumda. Dün yayınlanan rapora göre İngiltere nüfusunun %3,86’sı kripto paraları kullanıyor; bu da nüfusun yaklaşık 1,9 milyonu kripto para kullanıyor demek. FCA geçen yıl aynı konuyla ilgili yapmış olduğu ankete kıyasla rakam 1,1 milyon arttı.

Şubat’ı kıyaslama olarak değerlendiren Mode, Boomers ve Gen-X’in Mart ayında Bitcoin’e Şubat ayında olduğundan 2.24 kat, Nisan ayındakinden 4.49 kat ve Mayıs ayında ise 8.88 kat daha fazla yatırım yaptığını bildirdi.

Bununla birlikte, Boomers ve Gen-X arasında artan alım belirgin olsa da, liderlik panosuna hakim olan Millennials (1980-2000 arasında doğanlar) ve Generation Z (Z kuşağı) yatırımcılarıydı. Onların ellerinde tuttukları Bitcoin oranı COVID-19’dan önceki aya göre yüzde 118 ve COVID-19 döneminde yüzde 125 arttı.

Bunların çok ilginç bulgular olduğunu söyleyen Mode’daki baş ürün sorumlusu Janis Legler şunları ekledi:

“Millennials’ın kripto para birimleri almaya devam etmesini bekledik, ancak daha deneyimli yatırımcıların da Bitcoin ile giderek daha fazla ilgilendiklerini görmek, sektörün büyümesi için son derece umut verici.”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın