Mart 13, 2024

PancakeSwap V4 Sürümünü Sunmaya Hazırlanıyor: Heyecan Verici Detaylar!

Merkezi olmayan borsa PancakeSwap, bu yılın üçüncü çeyreğinde kullanıcılara sunmayı planladığı v4 sürümüyle dikkat çekiyor. Bu güncelleme, Ethereum ve BNB Chain ağlarındaki trader’lar için daha uygun maliyetli ve verimli bir deneyim sunarak on-chain ticareti kolaylaştırmayı hedefliyor.

PancakeSwap v4, otomatik piyasa yapıcılarının karşılaştığı mevcut sınırlamaları ele alacak dört temel özellik sunacak. Bu geliştirmeler, kullanıcılara merkezi borsalara rakip bir ticaret deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Bu yeni özellikler arasında “Hooks” (Kancalar) bulunuyor. Kancalar, geliştiricilere işlem ücret yapılarını ve emir türlerini değiştirebilecekleri özelleştirilebilir eklentiler sunuyor. Ayrıca, özel havuz türleri, varlık fiyatlarının daha doğru bir şekilde belirlenmesini sağlayarak aşırı fiyat dalgalanmalarını azaltmaya yönelik tasarlanmıştır.

PancakeSwap v4’ün Singleton özelliği, tüm havuzları tek bir sözleşmede birleştirerek dağıtım maliyetlerini büyük ölçüde azaltırken, Flaş Muhasebe özelliği de gaz tüketimini azaltarak piyasa oynaklığı sırasında artan gaz ücretleri sorununu ele alıyor.

PancakeSwap Yeni Özelliği Konusunda İddialı

PancakeSwap’in öncü geliştiricisi Chef Mochi, CoinDesk ile yaptığı özel bir görüşmede v4’ün kod tabanının açık kaynak lisansı altında yayınlanacağını açıkladı. Bu yaklaşım, platformun şeffaflığını artırmakla kalmayıp aynı zamanda topluluk katılımını da teşvik ediyor.

Şef Mochi, PancakeSwap v4’ün, varlık fiyatlandırma modelleri, uygulama işlevleri ve likidite sağlayıcıları için esneklik sağlayarak mevcut AMM’lerin zorluklarıyla başa çıkacağını belirtti. Ayrıca, topluluğun düşük zincir içi gaz ücretlerine olan talebine doğrudan yanıt veren bir güncelleme olduğunu da vurguladı.

PancakeSwap v4, merkeziyetsiz finans alanında önemli bir adım olarak görülüyor ve DeFi topluluğu içinde büyük beklentilere sahip. Kullanıcı dostu yaklaşımı ve geliştirilmiş özellikleriyle, PancakeSwap DeFi alanında yeni bir standart belirlemeye hazırlanıyor ve zincir içi ticaretin geleceğini şekillendirebilecek potansiyele sahip.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?