Eylül 28, 2023

PancakeSwap V3, Müjdeli Haberi Nihayet Duyurdu!


Merkezi olmayan kripto para borsası PancakeSwap v3, BNB Chain için bir katman-2 ölçeklendirme çözümü olan opBNB’de aktif edildi. Lansman, gaz ücretlerini azaltmayı ve sermaye verimliliğini artırmayı amaçlıyor.

PancakeSwap, opBNB’de piyasaya sürülerek, Ethereum için off-chain ölçeklendirme çözümleri de dahil olmak üzere çeşitli ana ağlara dağıtılmış altı katman-2 çözümünde kullanılabilir hale geldi.

OpBNB saniyede 4.000 işlem (TPS) hızına sahiptir; bu hız oyunlardan, merkezi olmayan borsalara (DEX’ler), sıradan transferlere ve hatta NFT’lere kadar çeşitli faaliyetleri destekleyebilir.

BNB Chain, PancakeSwap v3’ü katman-2 ölçeklendirme çözümü opBNB’ye dahil etmekten mutluluk duyuyoruz. PancakeSwap’in gücünü opBNB’nin düşük ücretleri, yüksek verimi ve ölçeklenebilir altyapısıyla birleştiren bu entegrasyon, DeFi erişilebilirliği ve işlevselliğinde yeni bir çağın önünü açıyor.

Lansmanın bir parçası olarak PancakeSwap, kullanıcıların bir web3 kimlik bilgisi veri ağı olan Galxe’deki görevleri tamamladıklarında v3 opBNB’de token takasları yoluyla özel NFT’ler alabileceklerini duyurdu.

Yine de, bu dijital koleksiyonların sahiplerine v3 üzerinde herhangi bir ticari fayda sağlayıp sağlamayacağı belli değil.

Ağustos 2023’te PancakeSwap, kripto borsası Coinbase tarafından inkübe edilen bir Ethereum (ETH) katman 2 ölçeklendirme ağı olan Base için destek ekledi. Başlangıçta, bu entegrasyon yalnızca takas ve likidite sağlama özelliklerini desteklemektedir. Bununla birlikte proje, kullanıcıların PancakeSwap’in yerel CAKE tokenleri karşılığında likidite sağlayıcı (LP) tokenlerini stake etmelerine olanak tanıyan farming özelliğini de sunmayı planlıyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?