Haziran 10, 2024

Oyun Altcoin’i Sektöründe 222 Milyon Dolarlık Dev Destek!


Arbitrum Merkeziyetsiz Otonom Organizasyonu (DAO), Ethereum’un layer-2 ağı üzerindeki oyun sektörünü güçlendirmek için 200 milyon dolardan fazla değere sahip ARB tokenlerinin kullanımını onayladı.

Arbitrum Oyun Topluluğunu Güçlendiriyor

7 Haziran’da, Arbitrum topluluğu, vakfın kaynaklarını kullanarak oyun ekosistemini finanse etmeyi amaçlayan bir teklifi oylar sonucu kabul etti. Bu girişim, Gaming Catalyst Programı (GCP) aracılığıyla üç yıl boyunca 225 milyon ARB tokeni, yani yaklaşık 222 milyon dolar tahsis edecek.

GCP projesi, Arbitrum, Orbit ve Stylus oyun topluluklarında kullanıcı etkileşimini artırmayı hedefleyecek. Program, oyun, risk sermayesi, veri analizi ve DAO yönetimi alanlarında uzman beş üyeli bir konsey tarafından yönetilecek. Ekip, operasyonel bütçesini 25 milyon dolar ile sınırlandıracak ve ek harcamalar için DAO onayları da gerektirecek.

arbitrum oyun ekosistemini güçlendiriyor

Teklifte şu ifadeler yer aldı: “GCP Konseyi, oyun, risk sermayesi, hibe tahsisi, web3 teknolojisi ve DAO ilişkileri alanlarında geçmişe sahip güvenilir profesyonellerden oluşan bir grup olacak. Bu grup, bir beyin takımı olarak işlev görerek GCP Temel Ekibini güçlendirmek için birikmiş bilgilerini sunacak.”

Fonların büyük kısmı yayıncılara ayrılırken, yeni ve erken aşama geliştiriciler 500.000 ARB’ye kadar hibe başvurusunda bulunabilecek. Ancak, yerleşik geliştiriciler fon ararken token veya hisse gibi değer paylaşımı bileşenlerine sahip yatırımlar aramalıdır. Kalan fonlar, altyapı ile ilgili ödüller ve operasyonel maliyetleri destekleyecek.

Growthepie verilerine göre, Arbitrum ağı son bir ayda günlük aktif adreslerde %30’luk bir artış görerek 710.000’e ulaştı. Bu büyüme, Arbitrum’u diğer layer-2 ağlarının önüne taşıdı. DeFiLlama verilerine göre, Arbitrum şu anda 4 milyar doların üzerinde kilitli toplam değer (TVL) ile en büyük Ethereum Layer 2 çözümü konumunda.

Öte yandan, Coinbase destekli Base ağı güçlü bir rakip olarak ortaya çıkıyor. Son zamanlardaki büyümesi, kilitli varlıkların toplam değerini 8 milyar doların üzerine çıkararak Optimism’i geride bıraktı. Ayrıca, L2beats verilerine göre Base, Ethereum layer-2 ağları arasında saniyede 29 işlem ortalamasıyla en yüksek değere sahip.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?