Şubat 1, 2023

Oyun Altcoin’i Sektör İçin Yepyeni Bir Özellik Tanıttı!

Web3 oyunlarının lider geliştirici platformu Immutable X, oyuncuları web3’e dahil etmek için özel bir program olan Immutable Passport’u başlatma kararı aldığını duyurdu.

Immutable X, platformun “web3 oyunları için anında non-custodial cüzdan onboarding çözümü olan Immutable Passport‘u geliştirme” girişimini paylaşan bir tweet attı:

Öncelikle, yeni Passport’un piyasaya sürülmesiyle Immutable X, web3 oyuncuları için “hepsi bir arada bir cüzdan, oyuncu, profil, işe alım ve kimlik doğrulama çözümü” sağlamayı amaçlıyor. Şirket, web3 oyun stüdyolarının temel özelliklerinin güvenlik, uyumluluk, işe alım kolaylığı gibi şeyler olduğunu belirtti.

Platform, yeni sistemin web3 oyun stüdyolarına, kurumsal düzeyde güvenliği sürdürme ve anlamlı verilere erişmenin yanı sıra ana akım kitleler arasında benimsemeyi artırma konusunda rehberlik edeceğini garanti etti.

Ayrıca Immutable, Passport’un güvenliği ve güvenilirliği hakkında net bir açıklama sunmakta ve şunları belirtmektedir:

Passport, kullanıcının özel anahtarlarını asla elinde tutmayan veya işlemlerin imzalanmasına dahil olmayan, gözetim dışı bir çözüm sunar. Oyuncular güvenli bir dijital cüzdana erişim, dolandırıcılığa karşı koruma ve web3 oyunları ve pazar yerlerinde sorunsuz kimlik doğrulama elde eder.

Immutable X Passport’u Geliyor!

Şirket ayrıca, Immutable Passport’un diğer web3 oyun sistemleriyle paralel hale gelmesi yönündeki beklentilerini de dile getirdi. Ayrıca, şirketin hesap oluşturma ve yönetimiyle ilgili süreçleri basitleştirerek “web3 katılım engellerini ortadan kaldırma” amacından bahsetti.

Immutable’ın kurucu ortağı Robbie Ferguson, şirketin web3 oyunlarını “bir milyar oyuncuya ulaştırmak” için gösterdiği yoğun çabalardan bahsetti.

Web3 oyunlarının bir milyar oyuncuya ulaşması için, onboarding görünmez, güvenli olmalı ve mobil, konsol veya masaüstü tüm oyunlarda çalışmalıdır. Şimdiye kadar güvenlik ve sürtünmeden ödün veriliyordu.

Son zamanlarda, birçok blok zinciri tabanlı oyun platformu, Ubisoft ve Square Enix’in yeni Non-Fungible Token’ları (NFT’ler) tanıtması da dahil olmak üzere yenilikçi fikirlerle öne çıkmaktadır.

Kaynak : CoinEdition
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?