Mart 4, 2024

Oyun Altcoin Projeleri Kızışıyor: İşte Fırlaya Hazır 10 Varlık!

Oyun sektörü, blockchain teknolojisinin girişiyle yeni bir aşamaya girdi ve şimdi yeni bir zirveye doğru adım atıyor. Kripto paralar, ki özellikle oyun altcoin ‘leri oyun içi varlıklardan ekonomilere ve yönetişim sistemlerine kadar birçok alanı yeniden şekillendirerek büyük ilgi odağı haline geldi. Ancak, bu geniş seçenekler arasında nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir. İşte 2024 pazarında önemli bir rol oynayabilecek en iyi 10 oyun altcoinini inceleyerek her bir tokenin özelliklerini, kazanç potansiyelini ve uzman tahminlerini ortaya koyan kapsamlı bir rehber.

Oyun altcoinleri, özel olarak oyun dünyaları için tasarlanmış sanal para birimleridir. Bu altcoin’ler, oyun içi alımları, oyuncuları ödüllendirmeyi ve geliştiricilerle oyuncular arasındaki işlemleri yönetmeyi amaçlar. Blockchain teknolojisi sayesinde, bu altcoin’ler oyun ekonomilerinde güvenlik, şeffaflık ve merkeziyetsizlik sağlar. Temelde, bunları oyun oynarken kazandığınız veya harcadığınız dijital jetonlar olarak düşünebilir ve oyun deneyiminize ek avantajlar getirebilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gereken En İyi 10 Oyun Altcoin Projesi

Axie Infinity:

Pokemon’dan ilham alan bu platform, birçok nedenle listenin başında yer alıyor. Oyuncuların Axies adı verilen yaratıkları satın almasına, takas etmesine ve savaşmasına olanak tanır. Axie’ler, değiştirilemez simgelerdir ve oyuna başlamak için en az üç tanesine sahip olmak gerekir. Bazı oyuncular, oynamak için AXS jetonları kazandıklarından, bu oyunun 2021’de favori haline geldiğini bildirdi ve aylık yüzlerce ila binlerce dolar değerinde kripto kazandıklarını söyledi.

Sandbox:

Sandbox, oyuncuların görsel araçları kullanarak kendi 3D oyun dünyalarını oluşturduğu merkezi olmayan bir platformdur. Proje herhangi bir kodlama bilgisi gerektirmeden oyun yapımına yardımcı oluyor. Oyuncular, oyun yapma ve varlıkları LAND (dijital gayrimenkul) üzerinde saklama ayrıcalığına sahiptir. SAND tokenleri, Sandbox ekosistemine güç sağlar.

Bitcoin Dogs:

$0DOG adı verilen yerel bir token, Bitcoin blok zincirindeki ilk ICO olarak piyasaya sürülecek. Bitcoin Ordinal teknolojisi token’ı destekleyecek. Proje, meme coin’leri, NFT’leri ve Ordinallerin bir birleşimi olan daha önce denenmemiş alanlara gitmeyi amaçlıyor.

Metacade:

Geleneksel bir oyun platformu olmayan Metacade, Web3 kripto oyun arenasında oyuncuları, inşaatçıları, yaratıcıları ve diğer paydaşları bir araya getirir. Oyuncular, tüm oyunlara tek bir merkezden erişebilir ve Metacade, GameFi’yi entegre ederek oyuncuların oyun oynarken kazançlarını optimize etmelerine yardımcı olur.

Decentraland:

Decentraland, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan bir metaverse sahiptir. Kullanıcılar, sahip oldukları ve yönettikleri araziler olan LAND adı verilen parçalara sahiptir. MANA tokenleri, Decentraland ekosistemini desteklemek için kullanılır.

Enjin:

Geliştiricilerin sanal ürünler oluşturmasına, yönetmesine ve ticaretini yapmasına olanak tanıyan blok zinciri tabanlı bir platformdur. ENJ tokenı, oyunlar, uygulamalar ve web siteleri geliştirmek için kullanılan blok zinciri teknolojisini içerir.

My Neighbor Alice:

Yaklaşan bir çiftlik ve inşaat oyunudur. Oyuncular, altı adaya yayılmış araziler satın alabilir, çiftçilik yapabilir ve pazar yerinden hayvan satın alabilirler. Yerel token olan ALICE, oyun içi işlemlerde kullanılır.

Illuvium:

Illuvium, Metaverse blok zinciri tabanlı bir oyun deneyimidir. Farklı oyuncu türleri için çeşitli deneyimler sunar ve ILV tokenı, bu ekosistemi desteklemek için kullanılır.

Ape Coin:

ApeCoin, Otherside adlı bir metaverse ve üyeleri Yuga Lab’ın ekosistemini etkileyen teklifleri oylayan ApeCoin DAO’ya sahip bir tokendir. APE, Bored Ape Yacht Club gibi premium NFT’lere güç verir.

League of Kingdoms (LOKA):

Ethereum tabanlı bir blok zinciri oyunudur ve oyunculara NFT’lere sahip olma imkanı sunar. LOKA’nın 2024’te iyi performans göstermesi beklenir çünkü birçok olasılığa dayalı olarak inşa edilmiştir.

Sonuç olarak, oyun altcoinleri dünyası keşfedilmeyi bekleyen heyecan verici bir alandır. Tutkunuzu körükleyebilir ve cüzdanınızı büyütebilirler. Öyleyse, dalın, şampiyonunuzu seçin ve kazanmaya hazır olun!

Kaynak : Coinpedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?