Ortalama Bir XRP Yatırımcısı SEC Davasının Neden Olduğu Düşüşte, 6 Bin Dolar Kaybetti!

Cane Island Alternative Advisors’tan kripto para analisti Timothy Peterson, Ripple‘a karşı SEC davası nedeniyle son piyasa düşüşünde XRP yatırımcılarının ortalama 6.000 dolar kaybettiğini tahmin etti. Peterson’a göre, SEC’in eylemleri XRP yatırımcılarına aşağıda açıklandığı gibi toplam 10 Milyar dolar zarar verdi.

“SEC’in Ripple’a karşı şüpheli yaptırım eylemi yatırımcılara SEC’in yıllık bütçesinin 5 katından fazlaya, 10 milyar dolar’a mal oldu. Ortalama bir XRP yatırımcısı, yalnızca bu eylemde yaklaşık 6.000 dolar kaybetti.”

Peterson, XRP yatırımcıları tarafından kaybedilen 10 milyar dolar’ın, ABD hükümetine sermaye kazancı vergilerinde 1-2 milyar dolar kazandırabilme ihtimaline dikkat çekti. Analizine göre, ABD Hükümeti SEC’i bir yıllığına finanse edecek yeterli gelirden mahrum kaldı. Analist şu şekilde açıkladı:

“XRP’deki 10 milyar dolar’lık kayıp, aynı zamanda tahmini ve potansiyel olarak 1-2 milyar dolarlık kayıp sermaye kazancı / gelir vergisini de beraberinde getirdi. ABD hükümeti sadece kendisini ve eyaletleri SEC’i bütün bir yıl boyunca finanse edecek kadar vergiden ve para cezalarında toplanacak olandan çok daha fazlasından mahrum bıraktı.”

XRP, 0.30 Dolar’lık Destek Bölgesini Geri Kazandı

XRP’nin kötü haberler nedeniyle düşüş eğilimi, dün daha önce 0.20 dolar’lık destek seviyesinden sıçramasıyla azaldı. XRP, 0.35 dolar’lık direnç bölgesinde reddedilmeden önce, 0.25 dolar, 0.30 dolar ve 0.32 dolar destek bölgelerini hızlı bir şekilde tekrar ele geçirdi. Yazım sırasında, XRP 0.34 dolardan işlem görüyor ve 0.35 dolarlık direnç alanını bir kez daha kırmaya çalışıyor gibi görünüyor.

Makro düzeyde, kripto para hala şu anda 0.30 dolar fiyat alanında bulunan önemli 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor. XRP’nin bu hareketli ortalamanın üzerinde kalması, SEC davasına rağmen bir yükseliş hareketini sürdürebilmesi için çok önemli.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.