Mart 31, 2020

Opera’dan Önemli Adım: .crypto Uzantılı Alan Adları

Kripto para sektörünün benimsenmesi adına zaman zaman etkili adımlar atılıyor. Geçtiğimiz gün bunlara bir yenisi daha eklendi ve Android için Opera tarayıcısı .crypto alan adını destekleyeceği duyuruldu. Bu yenilik için Opera, Unstoppable Domains isimli alan adı sağlayıcısı ile işbirliği yaptı.

Opera’nın Android uygulaması, alan adlarını destekleyen ilk tarayıcı. Bunun yanında uygulama Google Play mağazasında 3 milyondan fazla kez indirilmiş oldukça popüler bir tarayıcı.

Edinilen göre .crypto uzantılı alan adları sayesinde Opera kullanıcıları merkeziyetsiz internet sitelerine girebilecekler bunun yanında kripto para ödemeleri yapabilecekler.

Ayrıca Blockchain tabanlı ve .crypto uzantılı alan adları direkt olarak kullanıcının kendisi tarafından depolanacak. Bu sayede bilgileri depolayan ek bir kuruma da ihtiyaç kalmıyor. Bulut tabanlı hizmet sağlayıcılarının ortadan kaldırılması ile sansürün de engellenmesi amaçlanıyor. Fakat sansür konusunda bir detay paylaşıldı. Unstoppable Domains tarafından yapılan açıklamaya göre, yayıncı tarafından sansürlenme işlemi engellese de sansür uygulanan bölgelerde herhangi bir değişiklik oluşturmayacağı bildirildi.

Bu yenilik ile popüler bir internet tarayıcı ilk kez, geleneksel alan adı sisteminin bir parçası olmayan adreslerle entegre oldu.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?