Mart 18, 2020

Opera, ABD Müşterileri için Bitcoin Satın Alma Hizmeti Sağlıyor

ChainNews’e göre Opera Browser, ABD müşterileri için Bitcoin ve Ethereum satın alma seçeneklerini piyasaya sürdü. Özellik, ülkede lisanslı bir kripto para sağlayıcısı olan Wyre ile başarılı bir ortaklığın ardından geliyor.

Yeni özelliğin ayrıntıları, ABD tabanlı Opera Browser kullanıcılarının artık Apple Pay veya banka kartlarını kullanarak BTC ve ETH satın alabileceğini gösteriyor. İkinci seçenek, Opera’yı Android cihazlarda çalıştıran müşteriler içindir.

ABD’deki Opera kullanıcıları artık doğrudan platformun cüzdanından 250 Dolar’a kadar BTC veya ETH satın alabilecek. Bununla birlikte, müşteriler işlem maliyetlerini karşılamak için yüzde 30 ücret ve yüzde 2,9 ek ücretle uğraşmak zorunda kalacaklar.

ABD müşterileri için Opera’da Bitcoin satın alma, aynı zamanda Opera’nın İskandinav kullanıcıları için zaten mevcut olan platformu tarafından sunulan kripto satın alma hizmetinin bir uzantısıdır.

Bu hareket, Norveç tarayıcı platformunun, ortaya çıkan Web 3.0 ekosisteminde lider olma planlarının ortasında gerçekleşiyor.

Bununla birlikte, 250 Dolar BTC ve ETH satın alma limiti, yeni özelliğin kurumsal oyuncular için olmasından ziyade perakendeciler için olduğunu gösteriyor.

Opera için kripto satın alma seçeneği, şirketin kripto paraları benimseme yolunda attığı büyük adımlardan biridir. BTCManager tarafından daha önce bildirildiği gibi, Opera 2018’de bir kripto cüzdanı da geliştirdi.

Ayrıca 2018’de Opera, blockchain tabanlı bir web tarayıcısı başlatarak Web 3.0 macerasını yeni bir seviyeye taşıdı. Ekim 2019’da Opera Tron (TRX) cüzdanını entegre etti.

Opera’nın duyurusu, aynı zamanda dünya genelinde perakende kriptolarının benimsenmesini teşvik etmeyi hedefleyen en son gelişmedir.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?