Ocak 15, 2024

OpenSea NFT Pazarından 2.0 Hamlesi: O Altcoin için de Destek Gelecek!

Daha önce NFT pazarının en güçlü oyuncusu olan OpenSea, 2.0 olarak adlandırılan kapsamlı bir pazar yükseltmesi üzerinde çalışıyor. Bu yükseltme, NFT ekosistemindeki temel sorunları ele alacak ve kullanıcı deneyimini geliştirecek şekilde ayarlandı ve platformun önceki koleksiyon görüntülerine odaklanmasından bir değişimin sinyalini verdi.

CryptoSlam tarafından bildirildiği üzere, NFT piyasası 2023’te çalkantılı bir yıl geçirirken, Ekim ve Kasım ayları arasında işlem hacminin 918 milyon dolara yükselmesine rağmen küresel satışlar %63 oranında düşerek 8,7 milyar dolara geriledi. Bu düşüş, multi-milyon dolarlık işlemlerin nadir olmadığı 2021’deki kripto boğa piyasasını karakterize eden patlayan NFT satışlarıyla tam bir tezat oluşturuyor.

OpenSea CEO’su Devin Finzer zorlukları kabul ediyor ancak NFT endüstrisinin başarısını değerlendirirken daha geniş bir perspektiften bakılması gerektiğini düşünüyor.  Bloomberg’e verdiği bir röportajda şunları söyledi: “Bizi en çok heyecanlandıran şeylerden biri, en fazla hacmi nasıl elde edeceğinizden ziyade, NFT’ler için en cazip kullanım örneklerini nasıl oluşturacağınızdır.”

Ocak 2022’de 300 milyon dolarlık bir finansman turunun ardından 13 milyar dolarlık en yüksek değerlemeye sahip olan şirket, bu performansını sert geçen kripto kışında sürdüremedi. Şirketin ürün müdürünün içeriden bilgi sızdırdığı iddiasıyla suçlanması ve tutuklanmasına ek olarak NFT yaratıcıları için ödenen telif ücretlerindeki sorunlar şirket için işleri daha da kötüye götürdü.

penSea buna Kasım ayında personel sayısını %50 azaltarak yanıt verdi ve Blur, OKX NFT Marketplace ve Magic Eden gibi yeni katılımcılara işlem hacminin artmasına neden oldu.

OpenSea 2.0’ın dikkat çeken özellikleri arasında, kullanıcıların etkinlikleri sorunsuz bir şekilde takip edebilmelerini sağlamak için NFT’lerin takvim üzerinde biletlenmesinin entegrasyonu yer alıyor. Ayrıca, platform Solana NFT’lerinin popülerliğini izlemeye odaklanacak ve “Ordinals” adlı bir özellik sunacak. Bu yeniliklere rağmen Finzer, Ethereum ve Layer 2 çözümlerinin NFT’ler için tercih edilen blok zincirleri haline gelmesi konusunda iyimserliğini koruyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?