OpenBazaar’ın Gizli Bağışçısı Platformu Ayakta Tutabilecek Mi?

Geçtiğimiz hafta, iflas bayrağı çeken kripto para temelli pazar platformu OpenBazaar kapanacağını söylediği günden beri ilginç olaylara şahit oluyor. Platfororm, yaptığı bir açıklamada çalışmaların ilerlemesi için 100 bin dolara ihtiyaç duyduğunu ve karşılayamazlarsa kapanacağını söylemişti. İsmini bildirmeyen bir bağışçı, yıl sonuna kadar şirketin masraflarını üslendiğini bildirdi. Uzun yıllardır piyasada bilinen OpenBazaar bir süre daha hizmet verebilmesi için destek beklediğini bildirdi.

2014 yılında ilk sürümü ile ortaya çıkan pazaryeri, 1 milyon dolar yatırım alarak karşımıza çıkmıştı. İnsanların platform üzerinde ürün satmasını sağlayan OpenBazaar güvenilir olmasıyla insanları kendisine çekmeyi başarmıştı. Her türden ürünün satışının yapıldığı platformda yaklaşık 45 milyon dolarlık bir hacme ulaşmayı başarmıştı. Her ne kadar güvenilir olsa da bazı internet üzerinden satışı olmayan ilaçları satmasıyla da tepki çekmişti.

Kapanacağı ilan edildikten sonra, kullanıcılar tarafından bağış almaya başlan platforma birçok kullanıcı farklı kripto para birimleriyle bağış göndermeye devam ediyor. 1 Ekim’de Haven uygulamasının kapatılmasına karar verilmiş olsa da şu ana kadar 20 bin dolardan fazla bağış toplandı. Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi kripto paralar ile bağış toplayan firmanın Twitter’da yaptığı bağış paylaşımları ise kullanıcıların hoşuna gitti.

Rakiplerine nazaran komisyon ve ücret talep etmeyen, kripto paralarla ticareti kolaylaştırması nedeniyle ilgi çeken şirketin kapanıp kapanmayacağı cevap bekliyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.