Şubat 21, 2023

Onecoin Kurucusu Ruja Ignatova için Şok İddialar!


Kripto varlık Onecoin ile “piramit şeması” kurmakla suçlanan Ruja Ignatova uzun süredir aranıyor. Gelen haberlere göre Ignatova kaybolmasından bir yıl sonra Yunanistan’da öldürülmüş olabilir. Bir polis muhbirinden sızdırılan rapordan alıntı yapan bir makaleye göre, “kayıp Cryptoqueen” dört yıldan fazla bir süre önce İyon Denizi’ndeki bir yatta öldürüldü.

Onecoin Kurucusu Ruja Ignatova Öldürüldü mü?

Bureau for Investigative Reporting and Data (Bird.bg) adlı bir Bulgar web sitesine göre, piramit şeması Onecoin‘i kuran Ignatova Kasım 2018’den beri ölü olabilir. Sonuç, geçen yıl Sofya’da eski bir üst düzey polis memurunun öldürülmesiyle ilgili soruşturma sırasında elde edilen kanıtlara dayanıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bulgaristan’ın başkentindeki bir kriminal polis departmanının eski başkanı Mart 2022’de öldürülmüştü. Evindeki kasada bulunan bir muhbir raporu, Ruja Ignatova’nın İyon Denizi’ndeki bir yatta öldürüldüğünü, cesedinin parçalandığını ve suya atıldığını iddia ediyor. Rapor, infazın bir uyuşturucu baronunun emriyle gerçekleştirildiğini iddia ediyor.

Ancak Şehir Savcılığı, söz konusu raporun belirli bir kişi tarafından imzalanmadığı ve yazarı hakkında hiçbir bilgi bulunmadığı için Ceza Muhakemesi Kanunu bağlamında bir belge teşkil etmediğini açıkladı.

Aynı yazışmada öldürülen kişinin evinde ele geçirildiği ve bu durumun doğrulanmasının mümkün olmadığı bilgisi yer alıyor.

Ne Olmuştu?

Onesignal isimli sahte kripto para birimini 2014 yılında piyasaya süren Ignatova, 3 milyondan fazla yatırımcıyı 4 milyar doların üzerinde para çaldı. Bulgaristan doğumlu bir Alman vatandaşı olan Ignatova en son 25 Ekim 2017’de Sofya’dan bir uçakla geldiği Atina’daki havaalanında görüldü.

“Kayıp Cryptoqueen” olarak adlandırılan Ignatova, Interpol, Europol ve ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından aranıyor. Daha önce medyada çıkan haberlerde Ignatova’nın öldürülmüş olabileceği ya da estetik ameliyatla görünümünü değiştirdikten sonra hâlâ hayatta ve iyi durumda olduğu iddia edilmişti. Temmuz 2022’de Yunan basını, polisin Ignatova’nın ülkede olduğu bilgisini aldıktan sonra onu yakalamaya çalıştığını ortaya çıkarmıştı.

Kardeşi ve kurucu ortağı Konstantin, 2019 yılında Los Angeles’ta gözaltına alındı ve ABD’de tanık koruma talebinde bulunurken Onecoin ile ilgili suçlamaları kabul etti.

İsveç ve İngiltere vatandaşı olan bir diğer kurucu ortak Karl Sebastian Greenwood da Aralık 2022’de suçunu kabul etti. Geçtiğimiz hafta, Ruja’nın eski erkek arkadaşı Gilbert Armenta’nın dolandırıcılıktan elde edilen gelirlerin aklanmasındaki rolü nedeniyle beş yıl hapis cezasına çarptırıldığı haberleri basında yer aldı.

Kaynak : News.Bitcoin

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?