Aralık 10, 2019

Önde Gelen Kripto Para Borsası Huobi’den Kötü Haber!

En büyük kripto para borsalarından biri olan Huobi’nin, ABD’li yatırımcılara hizmet vermek için oluşturduğu Huobi US (HBUS), kapanıyor. Borsanın kapanma kararı kripto para piyasası için sürpriz bir gelişme olarak değerlendirildi.

San Francisco merkezli şirketin bu platformu, esasında Amerika’daki düzenlemelere uygun alacak şekilde tasarlanmıştı. HBUS tarafından resmi olarak paylaşılan duyuruda, 16 Aralık tarihinden itibaren borsadaki alım satım işlemlerinin durduracağı bildirildi. Ek olarak müşterilerin paralarını borsadan çekmek için 31 Ocak tarihine kadar vakitleri var.

Platformun, düşük talep ve az likidite nedenleriyle kapandığı konuşuluyor. Platform ilk etapta, Binance’in Binance US platformu gibi bir şey ortaya koymaya çalışsa da çok başarılı olamadı. Huobi’nin ABD için oluşturulan bu platformu günlük sadece 200 bin dolarlık işlem hacmine sahipti ama buna karşın Binance US’in günde 3 milyon dolarlık ortalama işlem hacmine sahip. Sayılar kapanma kararını destekler nitelikte.

Ayrıca kurum platform tarafından yakın bir zaman da HUSD isimli özel bir kripto para da çıkarmıştı. Böyle büyük bir gelişmenin ardından platformun kapanma kararı alması, sektörde şaşkınlıkla karşılandı.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?