Önde Gelen Kripto Para Borsalarının İşlem Hacminde Düşüş!

0
323

Decrypt raporlarına göre, Güney Kore’nin önde gelen kripto para borsaları Upbit ve Bithumb, işlem hacminde sırasıyla %70 ve %63’lük büyük bir düşüş yaşadı. Finansal Denetim Hizmetleri’ne (FSS) göre, Upbit’in ana şirketi olan Dunamu, yıllık kârının %93’ü oranında düşüş yaşayarak yaklaşık 7.4 milyon dolara geriledi.

İki dev borsa tarafından hacimler ve kârlardaki sıkıntı, son 24 ay içinde yerel pazardaki toplam kripto talebindeki azalmaya bağlanıyor.

Rapora göre 2017 ve 2018’in en yoğun aylarında, Bithumb ayda yaklaşık 1,2 milyon BTC değerinde işlem gerçekleştirdi, bu da yaklaşık 7,2 milyar dolardı. Ancak, 2019 ve 2020 zayıf aylarında (fiyat açısından), Bithumb yaklaşık 300.000 BTC değerinde işlem gerçekleştirdi. Bu, 2017-2018 yılları arasında aylık Bitcoin ticaret hacminde %75 düşüş olduğunu gösteriyor. Benzer şekilde, UPbit aylık Bitcoin ticaret hacmi 2017’de 1.35 milyon BTC fakat 2020’de 250.000 BTC’ye kadar geriledi.

Paylaşılan bilgilere göre ülkede ticaret hacminde düşüş yaşayan borsalar sadece Upbit ve Bithumb değil. Kore’de Gopax, Korbit ve Coinone gibi diğer kripto borsalarının da aylık ortalama hacimlerinin yaklaşık % 60-80 oranında azaldığı iddia ediliyor. Ünlü Güney Koreli kripto borsaları arasında gelirlerdeki ve işlem hacimlerindeki büyük düşüş, son iki yıldaki pazar durgunluğunun birer göstergesi. Upbit ve Bitbumb da farklı nedenlerle çeşitli yasal davalarda yer aldı bunu da sebep olarak göz önünde bulundurabiliriz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın