Mart 24, 2020

Önde Gelen Kripto Para Borsalarının İşlem Hacminde Düşüş!

Decrypt raporlarına göre, Güney Kore’nin önde gelen kripto para borsaları Upbit ve Bithumb, işlem hacminde sırasıyla %70 ve %63’lük büyük bir düşüş yaşadı. Finansal Denetim Hizmetleri’ne (FSS) göre, Upbit’in ana şirketi olan Dunamu, yıllık kârının %93’ü oranında düşüş yaşayarak yaklaşık 7.4 milyon dolara geriledi.

İki dev borsa tarafından hacimler ve kârlardaki sıkıntı, son 24 ay içinde yerel pazardaki toplam kripto talebindeki azalmaya bağlanıyor.

Rapora göre 2017 ve 2018’in en yoğun aylarında, Bithumb ayda yaklaşık 1,2 milyon BTC değerinde işlem gerçekleştirdi, bu da yaklaşık 7,2 milyar dolardı. Ancak, 2019 ve 2020 zayıf aylarında (fiyat açısından), Bithumb yaklaşık 300.000 BTC değerinde işlem gerçekleştirdi. Bu, 2017-2018 yılları arasında aylık Bitcoin ticaret hacminde %75 düşüş olduğunu gösteriyor. Benzer şekilde, UPbit aylık Bitcoin ticaret hacmi 2017’de 1.35 milyon BTC fakat 2020’de 250.000 BTC’ye kadar geriledi.

Paylaşılan bilgilere göre ülkede ticaret hacminde düşüş yaşayan borsalar sadece Upbit ve Bithumb değil. Kore’de Gopax, Korbit ve Coinone gibi diğer kripto borsalarının da aylık ortalama hacimlerinin yaklaşık % 60-80 oranında azaldığı iddia ediliyor. Ünlü Güney Koreli kripto borsaları arasında gelirlerdeki ve işlem hacimlerindeki büyük düşüş, son iki yıldaki pazar durgunluğunun birer göstergesi. Upbit ve Bitbumb da farklı nedenlerle çeşitli yasal davalarda yer aldı bunu da sebep olarak göz önünde bulundurabiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.