Mart 11, 2020

Önde Gelen Kripto Borsasından, Hindistan’a Yeşil Işık!

Hindistan yüksek mahkemesi, geçtiğimiz hafta iki yıllık kripto para yasağını kaldırdı. Böylece ülkenin merkez bankasının finansal kurumların “sanal para birimleriyle ilgili” hizmet vermesini yasaklayan Nisan 2018 tarihli bir emrini bozdu.

Haber, Hint kripto para topluluğunun heyecanlanmasına sebep oldu ve Zebpay, WazirX ve CoinDCX gibi yerel borsalar, rupi için banka havalelerini hızla etkinleştirdi. Bununla birlikte, alıcıların hızlı bir şekilde harekete geçmesi dikkat çekti.

Yaşanan bir diğer gelişme ise Kraken kripto para borsasından geldi. ABD merkezli lider bir dijital varlık borsası olan Kraken, Hindistan pazarı için yatırım yapmayı planlıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde “bölgedeki hizmetlerini yeni özellikler ve tekliflerle büyütmek için kaynaklarını yeniden gözden geçirme” planlarını açıkladı.

Kraken, yatırımın niteliği hakkında daha fazla ayrıntı paylaşmadı. Kraken Küresel İş Geliştirme Yöneticisi Sunny Ray ise yasağın kaldırılması ile ilgili şunları söyledi:

“Bu, Hindistan için gerçekten önemli bir karar oldu. Satoshi’nin Bitcoin’i yaratma sebeplerinden birisi de merkez bankalarının efektifliğini yitirmesiydi. Kripto para topluluğunun, dünyanın en büyük nüfusa sahip ikinci ülkesinin merkez bankasının aldığı karara karşı savaşması ve bunda başarılı olması, çok büyük bir haber.”

Bu gelişmelerle birlikte yeni kripto özgürlüğünün ne kadar süreceği konusunda endişe var. Hindistan Merkez Bankası (RBI), yasağı bozan kararla mücadele etmek için Yüksek Mahkemeye başvurmayı planlıyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?