Önde Gelen Kripto Borsası Zebpay, Hindistan’da Yeniden Açılıyor

0
429

Singapur merkezli kripto para borsası Zebpay’ın, kapandıktan yaklaşık bir yıl sonra Hindistan pazarına geri döndüğü bildirildi.

Eylül 2018’de Hindistan Merkez Bankası tarafından konulan yasak devreye girdikten sonra, Zebpay ve diğer birçok kripto para borsası verdikleri hizmetleri durdurma kararı aldı. Zebpay’in CEO’su Ajeet Khurana, geçtiğimiz aylarda yavaş yavaş atmosferin olumluya döndüğünü ifade ederken, işler iyi gitmeye başladığında yeniden Hindistan pazarına döneceklerinin sinyallerini vermişti.

Hindistan’daki operasyonlarını durdurmasına rağmen, Zebpay Mayıs 2019’da Avustralya’ya genişlediğini açıkladı. Bu genişleme hala canlı görünüyor ve büyümeye devam ediyor.

Hindistan Merkez Bankası yasağı değişmedi, ancak Zebpay kapılarını bir kez daha Hintli müşterilere açmaya karar verdi. Hindistan Merkez Bankası tarafından geçtiğimiz haftalarda kripto paraların yasak olmadığına dair bir açıklama yapıldı. Ama bazı davalarla ilgili yasal süreç devam ediyor ve henüz bir netlik söz konusu değil.

Geri dönüş ile Zebpay, yeni bir CFO ve CMO da dahil olmak üzere şirketi güncelledi. Yeni güncelleme ayrıca ek özellikler ve kripto tabanlı ticaret çiftleri de sunuyor. Ek olarak, borsa yatırım fonlarına katılım için bir yol açmayı bekliyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın