Önde Gelen Kripto Borsası Coinbase, Tagomi’i Satın Aldı

Önde gelen ABD merkezli kripto para borsası, kripto para aracısı Tagomi’nin satın alındığını doğruladı. The Block, anlaşmanın maliyetinin 70 ila 100 milyar dolar arasında olduğunu bildirdi. Bu işlem, Coinbase tarafından şu ana kadar yapılan en büyük satın alımlardan biri olarak tarihe geçti.

Söz konusu satın alma sayesinde, Coinbase’in kurumsal olarak geliştirmesine ve profesyoneller için kripto para ticareti ile depolama hizmetleri sunmasına olanak sağlanacak. Coinbase, bu satın almanın kurumsal kripto para hizmetlerindeki hakimiyet yolunda bir adım olduğunu vurguluyor. Coinbase’e göre, borsa geçtiğimiz yıl boyunca kurumsal müşterilerden gelen kripto yatırım fırsatları için bir “talep artışı” gördü ve bu da yeni hedefli teklifler sunmasını sağladı.

Anlaşma ilk olarak Kasım ayında gündeme gelmişti. O dönem Coinbase’in Tagomi’yi 150 milyon dolar karşılığında satın alındığı söylentileri gündeme gelmişti. Coinbase Başkan Yardımcısı Rachael Horwitz söylentilerle ilgili “%100 yanlış” ifadesini kullanmıştı.

Bugün yapılan resmi açıklama ile satın alma doğrulandı. Coinbase ve Tagomi arasındaki anlaşma yasal onay bekliyor. 2020’nin sonunda anlaşmanın tamamlanacağı düşünülüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.