Ocak 9, 2020

Önde Gelen Borsalardan Kraken, USD Coin’i Listeledi

ABD’nin önde gelen kripto para borsalarından biri olan Kraken, işlem çiftleri listesine “Dünyanın en hızlı büyüyen stablecoin’i” olarak adlandırılan USD Coin’i (USDC), listelemeye başladı.

Ethereum tabanlı (ERC-20) bir token olan USDC, ABD dolarına sabitlenmiş bir kripto para birimi ve Coinbase kripto para borsası ve Circle destekli CENTRE Consortium tarafından piyasaya sürüldü.

Aralık 2019 itibarıyla USDC’nin 500 milyon dolardan fazla piyasa değeri olduğu açıklandı ve o tarihte USDC, en yüksek değere sahip ikinci stablecoin durumundaydı. Şu an ise pazar hakimiyeti USDT’nin elinde ve USDT’nin piyasa değeri ise 4 milyar doların üzerinde.

Kraken yeni listeleme ile birlikte USDT ve DAI ardından üçüncü stablecoin’ini listelemiş oldu. Kraken’in şu an için sunacağı işlem çiftleri; BTC/USDC, ETH/USDC, USDC/EUR, USDC/USD ve USDC/USDT.

Bu güncel gelişme de kafa karıştıran bir nokta var. Haberin başlarında da söylediğimiz gibi USDC Coinbase tarafından piyasaya sürülmüş bir stablecoin. Bununla birlikte Coinbase’in en büyük rakiplerinden olan Kraken’in USDC’i listelemesi de kafalarda soru işareti oluşmasına sebep oldu.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?