Öncülük Yapacaklar – Bu 2 Altcoin Büyük Ralliler Ateşlemeye Hazırlanıyor!

0

Kripto analisti Justin Bennett’e göre Aralık ayı, dijital varlık piyasasına Ethereum (ETH) ve Dogecoin’in (DOGE) potansiyel olarak ön planda olacağı ralliler getirebilir.

Analist, Twitter takipçilerine; USD’yi diğer fiat para birimlerinden oluşan bir sepetle karşılaştıran dolar endeksinin (DXY) kripto piyasaları için bir yükseliş sinyali verdiğini söylüyor.

Daha zayıf bir DXY, çoğu varlık için genellikle daha yüksek fiyatlara işaret eder. Bennett, DXY’nin yeni bir başarısız çıkış yapmış olma ihtimalinin olduğunu ve şu anda ise aşağı yönlü bir momentumla karşı karşıya olabileceğini belirtiyor.

“DXY, Aralık ayında yaşanacak bir kripto rallisi için iyi görünüyor. Cuma gününün bu kanalın içine kapanması zayıflığı gösteriyor. Şimdi 95.80’in altında bir kapanış için… Bekleyip görelim.”

Bennett ayrıca kripto piyasasının toplam piyasa değerini gösteren grafiğine (TOTAL) de bakıyor. Analiste göre, TOTAL büyük bir düşen takoz (descending wedge) formasyonunun sonuna yaklaşıyor. Ayrıca yükselen göreli güç endeksi (RSI) ile aşağı yönlü fiyat hareketi arasında da bir uyuşmazlığa/sapmaya dikkat çekiyor. Düşüş trendi sırasında yükselen bir RSI, genellikle bullish bir tersine dönme için bir ipucu olarak yorumlanır.

TOPLAM’ın gün içi grafiklerinde düşen takoz formasyonu ve pozitif uyuşmazlık gerçekleşiyor.

Göz önünde bulundurulması gereken bir şey.”

Ethereum’u da inceleyen analist, yazım sırasında 4.391 dolardan işlem gören dünyanın en büyük ikinci kripto para biriminin önümüzdeki ay iyi performans göstereceğine inanıyor. Bennett, ETH’nin “Aralık ayında iyi bir performans sergilemeye hazır olduğunu” ve daha fazla hacim gördüğü takdirde şimdiden bir çıkış için çabalıyor olabileceğini söyledi.

“ETH bir kırılma seviyesine yaklaşıyor.

Sadece hacim ekleyin.”

Bennett ayrıca, bu büyük rallilere katılacak en önemli kriptolardan birisi en iyi meme coin Dogecoin (DOGE) olduğunu iddia ediyor. Analist DOGE’un, ilk kilit direnci 0.25 dolar ve son direnç seviyesi tüm zamanların en yükseğinin üzerinde; 0.75 dolar civarında bir kırılmanın ortasında olduğunu söylüyor.

“DOGE patlamak üzere.”

Dogecoin CoinGecko verilerine göre yazım sırasında yaklaşık yüzde 4 artışla 0.21 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indererek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın