Ocak 29, 2023

%676 Yükselebilir: Önceki Çöküşü Bilen Analistten İddialı Bitcoin Tahmini

Mayıs 2021 Bitcoin (BTC) çöküşünü doğru şekilde tahmin eden popüler bir analist, BTC’nin güncel durumunu değerlendirdi. Analiste göre lider kripto yükseliş sinyalleri veriyor.

Dave the Wave takma adıyla tanınan analist, 34.500 Twitter takipçisine birden fazla teknik göstergenin BTC için yükseliş sinyali verdiğini söyledi.

“Büyük bir BTC hareketinin gerçekleşme olasılığı [her iki taraf için de riski göz ardı etmeyin]:

Aynı alanda yer alan haftalık MACD

Genişletilmiş histogram

Fiyat alt bantta/alış bölgesinde.”

Bitcoin, 2019’un ikinci çeyreğinde birkaç ay içinde 4.000 dolardan 14.000 dolara yükselmişti. Dave the Wave’in grafiğine bakıldığında, BTC 2019’daki bu teknik kurulumu takip ediyor gibi görünüyor. Analiste göre, MACD (Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması) göstergesi şu anda 2019 Bitcoin dalgalanmasından önceki bölgede seyrediyor. MACD metrikleri, trend belirleyici göstergelerdir.

Hareketli ortalamaların yakınsamasını veya ıraksamasını ölçen histogram da Bitcoin’in 2019 2. çeyrek kurulumuna benzer şekilde yukarı hareket ediyor.

Bunların yanında kripto stratejisti, logaritmik büyüme eğrisi (LGC) modeline dayanarak Bitcoin’in 2024 yılına kadar %676 oranında patlayabileceğini iddia ediyor.

“Gelecek yılın sonlarında BTC için 180.000 dolarlık bir teknik hedef…”

LGC, analistin değişen makroekonomik koşullar arasında Bitcoin’in yükseliş ve düşüş döngülerini tahmin etmek için kullandığı bir modeldir. Dave the Wave’e göre LGC modeli, uzun vadeli Bitcoin yatırımcıları için tasarlandı.

“BTC çizelgeleri yatırımcılar içindir – makul bir süre boyunca birkaç dilim halinde satın almak için…. fiyat “alış bölgesindeyken”… ileriye dönük iyi bir yatırım olabilir.”

Basın zamanında Bitcoin, gün içinde küçük bir artışla 23.171 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?