Önce %93 Çakıldı Sonra Yükseldi: Bu Altcoin’in Yatırımcıları Şokta!

Bugün tüm kripto para piyasası kırmızıya büründü. Önde gelen kripto para birimleri değer kaybediyor. Bitcoin uzun bir aradan sonra 20 bin doların altına kadar geriledi. Bu karmaşanın ortasında, Huobi Token (HT) da kendi kriziyle uğraşıyor.

Önde gelen kripto para borsasının yerel token’ı aniden %93 oranında düştü. Altcoin, 4.81 dolar’lık yüksek bir seviyeden 0.31 dolara düştü. Basın zamanında HT, günlük %20 düşüşle 3.84 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bu ani fiyat hareketleri varlığın 24 saatlik işlem hacminde de büyük bir değişikliğe yol açtı: işlem hacmi %369 oranında arttı.

Huobi token coinmarketcap verisi

Altcoin grafiği incelendiğinde bahsedilen düşüş ve ardından gerçekleşen yükseliş açık bir şekilde görülüyor. Peki bu büyük düşüşün sebebi ne? Söz konusu çöküş, 5 dakika içinde gerçekleşen 2 milyon dolarlık satışla tetiklendi. Kaiko’dan gelen veriler, bunun HT-USDT çiftindeki 600.000 dolar değerindeki alımdan çok daha fazla olduğunu belirtti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere HT fiyatında yaşanan ani hareketler kripto para topluluğunun endişelenmesine neden oldu. Bunun sonucunda Huobi’de önemli bir rol oynayan Justin Sun, kullanıcılara borsadaki fonların güvende olduğu konusunda güvence verdi. Belirli kullanıcıların neden olduğu “kaldıraçlı tasfiyenin etkisi” için özür diledi. Sun bunlara ek olarak en yakın zamanda bu durumun tekrar yaşanmaması için çeşitli önlemler alınacağına dair kullanıcılara taahhütte bulundu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : watcher.guru


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.