Şubat 11, 2022

On-Chain Analist Willy Woo: “Bitcoin (BTC), 20 Trilyon Dolarlık Bir Varlık Sınıfı Olabilir!”

On-chain (zincir üstü) analist Willy Woo, Bitcoin (BTC) pazar değerinin zamanla şimdiki değerine kıyasla 20 kattan fazla bir değere sahip olarak 20 trilyon dolarlık bir varlık sınıfı olabileceğini düşünüyor.

Katıldığı yeni bir röportajda konuşan Woo, Bitcoin (BTC) pazar değerinin önümüzdeki 10 ile 20 yıl içerisinde 20 trilyon dolarlık bir seviyeye çıkabileceğini düşünüyor.

Bitcoin fiyatı şu an 43.936 dolardan işlem görürken, toplam pazar değeri ise 830 milyar dolar civarında.

On-chain analist ise Bitcoin pazar değerinin, düzenleyiciler ile olan ilişkisine bağlı olarak çok daha fazla artacağını düşünüyor. Analiste göre düzenleyiciler ortama daha ‘olumlu’ bakarsa yükseliş yaşanabilir ancak şu an durum oldukça belirsiz.

Woo ise bu konuda özellikle Avrupalı düzenleyicilerin Bitcoin’i olumsuz etkileyecek korku, belirsizlik ve şüphe yarattığını düşünüyor.

“Merkez bankaları, özellikle Avrupalı olanlar şu an Bitcoin’de kıyamet yaratıyor ve şu an çok fazla FUD var (korku, belirsizlik, şüphe). Bu meselenin çözülmesi gerektiğini düşünüyorum.”

Avrupa Merkez Bankası başkanı Christine Lagerde, 2021 yılında yaptığı açıklamada Bitcoin’i “spekülasyona aşırı biçimde açık’ olarak tanımlamış ve bu sektörü “eğlenceli iş alanı” olarak tanımlayarak, Bitcoin’in regüle edilmesini önermişti.

Geçtiğimiz ay ise Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi başkan yardımcısı Erik Thedeen Avrupa Birliği üye ülkelerinde Bitcoin madencilik faaliyetlerinin yasaklanması için çağrıda bulunmuştu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.