Haziran 5, 2020

Öldürülen George Floyd’un Anısına Sahte Token İle İnsanları Mı Dolandırıyorlar?


Son güncellenme : 05.06.2020 - 13:20

Geçtiğimiz günlerde ABD’de polisin öldürmesi sonucu protestolar ve eylemlerle sonuçlanan George Floyd cinayeti için yeni bir hatıra tokeni ortaya çıkmıştı. FLYD Token olarak ismi belirlenen token için dünya çapında ciddi bağışlar toplanıyor. Tokenin diğer çıkış nedenleri ise protestocuların ve aktivistlerin yeni bir ödeme yöntemini benimsemesi ve ödeme yöntemlerinin genişlemesi için yapıldığı tanıtım yazısında açıklanmıştı.

Georgefloyd.io isimli sitede yayınlanan token, bir sene içerisinde bağış alımlarını kapatacak. Bununla beraber Blockchain Explorer Etherscan firması dağıtım için toplam 612 milyon token bastığını duyurdu. Twitter hesabında isteyen herkesin Ethereum ile değişim yapabileceklerini duyurdu.

FLYD Token’in aceleye getirilmiş web tasarımı ve protokolün eksikleri ciddi anlamda kafaları karıştırdı. Birçok kripto para birimi olmasına rağmen yeni bir alanda çalışma yapmaları da şüpheleri arttırdı. Site üzerinde toplanan bağışların nasıl ve nerelerde kullanılacağı yönünde de net bir açıklama bölümü bulunmuyor. Tüm bunların sonucunda çoğu insan için ortaya çıkan FLYD tokenin dolandırıcılık unsuru olduğu düşünülüyor.

Tüm bu belirsizliklerin sonucunda şimdiye kadar 400 kişiden fazla token alan kişi var. Ayrıca web sitesi içerisinde tokenin parasal değeri ve aklında soru işaretleri olan insanlar için yetkililerle iletişime geçebilecekleri bir iletişim adresi de bulunmuyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Kadir ALTUNSOY hakkında :

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Çevre mühendisliği öğrencisiyim,23 yaşındayım. Kripto paralarla 2017 yılından beri ilgiyle takip ediyorum ve geleceğe yön verecek teknoloji olduğunu düşünüyorum. Bu hevesle beraber öğrendiğim bilgileri ve analizleri Koinfinans aracılığıyla sizlerle paylaşıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?