Ocak 23, 2024

OKX’in Yerel Token’ı OKB Fiyatı 5 Dakikada %50 Çakıldı: Neler Oluyor?

Kripto para piyasası sert satışlarla mücadele ederken önde gelen kripto borsası OKX’in yerel token’ı OKB fiyatı sert bir düşüş kaydetti. Fiyat yalnızca beş dakika içerisinde %50’nin de üzerinde bir düşüş kaydetti.

OKB token fiyatı 52 dolardan işlem görürken, sert bir düşüşle 25 dolara kadar geriledi ve hızlı bir toparlanmayla 46 dolar seviyesine yaklaştı. Fiyat hala düşük fiyattan işlem görürken, yatırımcılar yaşanan sert düşüşün nedenini öğrenmeye çalışıyor.

OKX borsasının yerel token'ı OKB sert bir düşüş kaydetti

OKB çiftindeki düşüş rakamlarının diğer veri sağlayıcılardan farklı olduğu da dikkat çekmektedir. CoinMarketCap fiyatların 39,4 dolara gerilediğini gösterirken, Coingecko verileri en düşük fiyatı 45 dolar olarak veriyor.

OKX şirketinin Küresel Ticari Baş Yetkilisi Lennix Lai, X’te bunun “önemli bir şey olmadığını” belirterek yaşananları küçümsemeyi tercih etti. Lennix’e göre OKX, verileri inceledikten sonra topluluğu bilgilendirmeye devam edecek.

Spot on Chain ise tuhaf fiyat hareketinin platforma son zamanlarda yapılan bir grup OKB yatırımı ile bağlantılı olabileceğine inanıyor. Kesin olarak, muhtemelen tek bir kuruluşa ait olan ve daha önce hareketsiz olan on balina, bir hafta önce 176.154 token (9,58 milyon dolar değerinde) OKX’e taşıdı. Spot On Chain, son flaş çöküşün şüpheli olduğuna ve bilinmeyen bir varlığın faaliyetiyle bağlantılı olabileceğine inandığını da açıkladı.

Borsanın yaptığı açıklamaya göre yaşanan sert düşüş birçok kaldıraçlı pozisyonun da tasfiye edilmesine yol açtı. Borsa yaşanan bu talihsiz olayı telafi etme taahüdünü verirken, gelişmeler takip ediliyor. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere yaşanan son korkutucu olaya rağmen borsa beklenmedik bir kan kaybı yaşamadı. Borsanın rezervleri ve kullanıcıları güçlü kalmaya devam ediyor.

Kaynak : The Crypto Basic
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?