Ocak 26, 2024

OKX Borsasından Kripto Kullanıcılarına Şok Karar: Son Gün 26 Şubat!

En büyük kripto borsalarından biri olan OKX madencilik havuzu hizmetlerinin bugünden itibaren aşamalı olarak kaldırılacağını duyurdu.

Borsa 26 Ocak’ta (bugün) yeni kullanıcı kayıtlarını durduracağını duyurdu. Mevcut kullanıcılar ise 25 Şubat’a kadar havuzu kullanmaya devam edebilecek. OKX madencilik havuzuyla ilgili tüm hizmetler 26 Şubat’ta durdurulacak.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere borsa bu kararı “iş ayarlamaları” nedeniyle aldığını belirtti ancak daha fazla ayrıntı vermedi.

OKX’in havuzu daha önce birden fazla iş kanıtı kripto para biriminin madenciliğini destekliyor ve stake hizmetleri sunuyordu. Bununla birlikte, desteklenen varlıkların çoğu son yıllarda zaten sonlandırılmıştı. Şu anda web sitesinde yalnızca Bitcoin, Litecoin ve Ethereum Classic havuz hizmetleri gösteriliyor ve toplamda sadece 19 aktif madenci bulunuyor.

Bir noktada, OKX’in Bitcoin madencilik havuzu ağda çıkarılan blokların yaklaşık %5’ine ulaşmıştı. Ancak, 16 Ekim 2020’de kripto borsasında para çekme işlemlerinin geçici olarak askıya alınmasının ardından (özel anahtar sahiplerinden biri “soruşturmalarda bir kamu güvenlik bürosuyla işbirliği yaptığı için) havuza bağlı hash gücü 9.000 PH/s’den 20 PH/s’ye önemli ölçüde düştü ve o zamandan beri toparlanmakta zorlandı. Havuzun mevcut 528 TH/s’si Bitcoin’in toplam hashrate’inin %0.0001’inden daha azını temsil etmektedir.

Kaynak : THE BLOCK
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?