Kasım 26, 2020

OKEx’ten Kaçış: Borsadan Büyük Miktarda Bitcoin Çıkışı Yaşandı!

OKEx’teki kripto para çekme işlemleri, bir soruşturmada kolluk kuvvetleri ile işbirliği yaptıkları için beş hafta boyunca askıya alınmıştı. Çin merkezli borsa, nihayet 26 Kasım’da saat 8:00 UTC’de para çekme işlemlerini yeniden hizmete koydu. Bununla birlikte, kullanıcılarının paralarını hızlı bir şekilde çekmiş olması platforma olan güvenlerini kaybettiklerini gösteriyor.

On-chain analitik firması CryptoQuant’ın baş işletme sorumlusu Mason Jang’a göre OKEx’ten yaklaşık 2.822 bitcoin transfer edildi. Bu 2.822 coin’den 446 BTC Binance borsasına taşındı, 400’den fazlası diğer borsalara taşındı ve 54 hesap kişisel cüzdanlara aktarıldı. CryptoQuant tarafından paylaşılan bilgiler, bu çıkışın “blok zaman diliminde yılın en yüksek seviyesi” olduğunu ortaya koyuyor.

Daha önce bildirdiğimiz üzere OKEx, 16 Ekim’de tüm para çekme işlemlerini süresiz olarak askıya aldı. Ardından, OKEx’in kurucusu Xu Mingxing’in Çin polisi tarafından gözaltına alındığı ve sorguya çekildiği iddiaları gündeme geldi. 19 Kasım’daki bir güncellemede OKEx, bu hafta için en kısa sürede tüm para çekme hizmetlerine devam edeceğini bildirdi. Bu haber, Xu Mingxing’in yetkililere yardım ettikten sonra serbest bırakılmasının ardından geldi.

OKEx daha sonra, borsanın son krizi sırasında, müşterilerine sabırlı oldukları için minnettarlıklarının göstergesi olarak ödül ve tazminat programı başlatacağını söyledi. Borsa, son yedi hafta içindeki vadeli işlemlerden ve kalıcı takas işlem ücretlerinden elde ettiği gelirin %20’sini bir fona koymayı ve para yatıran veya para çekme işlemleri askıya alındığında işlem gören müşterilere dağıtmayı planlıyor. OKEx ayrıca kullanıcılara Tether (USDT) cinsinden değerlenen komisyon indirim kartları da verecek. Son olarak, borsanın yerel token’ı OKB’i tutan kullanıcıların varlık miktarları iki kat olarak hesaplanacak.

Açıkça görülüyor ki, bu jestler müşterilerin paralarını borsadan çekmelerini engellemek için yeterli olmadı. Bitcoin fiyatı Perşembe günü, OKEx’in para çekme işlemlerine devam etmesinden birkaç saat önce yürek burkan bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte, iki olayın herhangi bir şekilde ilişkili olup olmadığı henüz net değil.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?