OKEx Şokuna Rağmen Uniswap Değer Kazandı!

0

Gün içerisinde, OKEx borsasının Çin hükümeti tarafından denetlenmesi ve soruşturmaya almasının sonucu olarak dev borsanın işlemleri askıya alıp durdurmasıyla piyasada bir düşüş yaşanmıştı. Bitcoin, Ethereum ve Ripple için grafikler aşağı yönde olmasına rağmen Uniswap kanadında artışlar gözlemlendi. Bir anlık da olsa %15 gibi ciddi bir sıçrama yaşayan Uniswap % 7 gibi bir dengede şuan yükselmesini koruyor ve 3,15 dolardan alıcı bulabiliyor. Analistlere göre ise düşüşe rağmen istikrarı gözle görünür derece önemli bir duruma işaret ediyor.

Borsa devinin yaşadığı durdurma şokundan sonra piyasaların kan kaybetmesi günün en ilgi çeken olaylarından biriydi. Glassnode tarafından yayınlanan verilere göre ise haberin duyulması sonrasında 113 milyon dolarlık Bitcoin piyasalardan çekildi. Bu olay aslında BitMEX haberinin yarattığı endişeyle birleşince daha da alevlendi diyebiliriz. Her iki olayın da ortak olan noktası ise hükumet ve düzenleyici devlet organlarının kripto para dünyasındaki baskıları arttırdığı yönünde bir takım spekülasyonlara yol açtı.

Kripto para dünyasındaki baskılara bir çözüm olabilmesi düşünüldüğünde Uniswap yatırımcılardan desteğini almayı başarıyor. Merkezi olmayan bir tavırla yola çıkmaları bazı araştırmalara göre henüz tam olarak gerçekleşmemiş olsa bile. Çünkü yine Glassnode araştırmasına göre piyasaya çıktıktan sonraki token dağıtım ağındaki Uniswap çalışanlarına yönelik pozitif ayrımcılıktaki tutarsızlık, merkezi olma yolundaki engellerden biri olarak görülüyor.

 

 

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın