Mart 30, 2020

OKCoin, Kripto İslemleri İçin Japon Lisansı Aldı

OkCoin Japan Pazartesi günü yaptığı açıklamada, kendisini Kanto Yerel Finans Bürosu’na sanal bir döviz bürosu olarak kaydettiğini açıkladı.

Bununla birlikte, OK Group’un Japon yan kuruluşu, artık Ödeme Hizmetleri Yasası kapsamında doğu Asya ülkesinde yasal olarak kripto para birimi hizmetleri sunabiliyor.

Japonya, Coincheck’in güvenlik ihlalinden sonra sınırları içinde faaliyet gösteren tüm dijital varlık borsalarının lisanslanmasını zorunlu kıldı.

Olay ayrıca, borsaları, ülkenin kripto düzenlemelerini hazırlarken Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) ile birlikte çalışan Japonya Sanal Para Değişim Birliği (JVCEA) adlı kendi kendini düzenleyen bir organ oluşturmaya da itti.

Borsa, bu gelişme için herhangi bir lansman tarihi belirtmedi. Buna rağmen, hizmetlerin “Japonya’daki bireysel ve kurumsal müşteriler” için “yakında” başlatılacağını belirtti.

Japon yan kuruluşunun dijital para birimi değişim hizmetleri sunmak için zaten “güvenli, istikrarlı ve sağlam bir hizmet ortamı” oluşturduğu belirtildi. Platform aynı zamanda müşteri tanıma (KYC) ve “dinamik” risk profili oluşturma özelliklerini de sunuyor.

Borsa’da konuyla ilgili yapılan bir açıklamada şunlara değinildi:

OKCoin Japan ayrıca, kripto endüstrisindeki yasadışı faaliyetlerle mücadele çabasının bir parçası olarak otomatik işlem filtreleme ve izleme sistemleri gibi özel AML / CFT teknolojileri geliştirdi ve uyguladı.

Japonya en büyük kripto pazarlarından biri olmasına rağmen, sıkı lisanslamanın varlığı büyük küresel borsaları bile ülkeden uzak tutar.

Line ve Rakuten gibi büyük teknoloji ve finans şirketleri, piyasa düzenleyicisinden uygun lisanslarla Japonya’da sanal para birimi değişimi yaptılar.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.