Ödeme Devi PayPal’dan, Yeni Bir Kripto Para Rekoru Geldi!

0
163

Nomics tarafından yayınlanan verilere göre, ödeme devi PayPal, kripto para işlemleriyle Pazartesi günü 242 milyon dolarlık dijital para biriminin el değiştirmesiyle yeni bir rekor daha kırdı.

Günlük hacimdeki en son rekor, bir hafta önce belirlenen 129 milyon dolardı. Pazartesi günkü hacim artışı, Bitcoin fiyatlarının yakın zamanda ulaşılan zirveye göre yüzde 20 civarında ağır bir düzeltme görmesiyle gerçekleşti. Ancak, hacimlerin dip sırasındaki alım artışından mı kaynaklandığı yoksa fiyatların düşmesiyle birlikte panik içinde tarder’ların hisselerini satmasıyla mı geldiği net değil. Sebep ne olursa olsun, artan PayPal hacimleriyle ilgili haberlerin ardından kripto piyasaları toparlandı.

PayPal kripto para sektörüyle her zaman ilgiliydi. Coinbase gibi büyük kripto para birimi borsalarının ödemelerini yıllarca kolaylaştırdı. Aynı zamanda, daha önce Libra olarak bilinen Facebook’un dijital para projesi Diem’in kurucu üyelerinden biriydi ( daha sonra yasal düzenleyici tepkiden dolayı konsorsiyumdan çekildi). PayPal’ın dijital para birimlerine doğrudan ilgisi, Bitcoin ve diğer üç kripto para biriminin platformunda satın alınmasına, satılmasına ve kullanılmasına izin verdiği için geçen yıl geldi. Hareket, tüm kripto endüstrisinde heyecanla karşılandı ve kripto para birimlerinin ana akım benimsenmesi için büyük bir adım olarak görüldü.

Bitcoin fiyatı geçen aydan bu yana çok yükseldi ve 41.000 dolar’ın üzerine kadar çıktı. Bazı piyasa uzmanları ralliyi bir balon olarak görse de, rallide neredeyse hiç yavaşlama belirtisi yok. Son dipte bile, 1.000 Bitcoin’den fazla tutan cüzdan sayısı arttı, ancak 0.1’den az Bitcoin içeren cüzdanlar düştü.

Bu arada PayPal, kripto para birimi girişimlerine de yatırım yapıyor ve yakın zamanda kripto vergi otomasyonu başlangıcı Taxbit’e yatırım yaptı. PayPal’ın kripto manşetlerinde yer almaya devam edeceği aşikar.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın