Şubat 19, 2024

O Meme Coin’in Benimsenme Oranında Dev Artış: Yatırımcılar Akın Ediyor!


Shiba Inu gerek fiyatının düşük olması gerek de topluluğun gücüyle spekülasyonlara açık olması nedeniyle dikkat çekiyor. Önde gelen meme coin’in yatırımcıları ise bu ve benzeri detayların da etkisiyle adaptasyon sürecini arttırdı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere IntoTheBlock’tan alınan veriler SHIB benimsenme oranının 17 Şubat’ta %39,27 arttığını ortaya koyuyor. Benimsenme oranı metriği, tüm aktif günlük adresler içinde ilk işlemlerini gerçekleştiren yeni oluşturulmuş adreslerin yüzdesini hesaplayarak ölçülür. Bu metrik aynı zamanda ekosistemine katılan yeni kullanıcı sayısı açısından belirli bir ağın büyümesini de gözler önüne sermekte.

Daha yüksek bir oran ağın genişlemekte olduğunu gösterirken, daha düşük bir rakam ağın daha istikrarlı bir kullanıcı tabanıyla olgunluğa erişmekte olduğu anlamına gelmektedir.

Verilere göre, Shiba Inu’nun benimsenme oranı 11 Şubat’tan bu yana artış göstermeye başladı. Metrik 11 Şubat’ta %32’lik bir artışla dikkat çekmeye başlamıştı. O zamandan bu yana, SHIB benimsenme oranı 17 Şubat’ta %39,27’ye ulaşana kadar istikrarlı bir büyüme gösterdi.

Shiba Inu Benimsenme Oranı Neden Artıyor?

Kripto paraların benimsenmesini arttıran birkaç temel detay bulunsa da SHIB ve DOGE gibi varlıklarda bu durum biraz daha farklıdır. Bu nedenlerden biri de spekülatif oluşu ve yatırımcıların kısa sürede zengin olma hayalleri. Örneğin fiyat 2021 yılındaki boğa piyasasında 0,00008845 dolara ulaşarak spot ışıklarını üzerine çekmişti.

Yatırımcılar da geçmiş performansa dayanarak yeni boğa piyasasında benzeri bir yükseliş eğilimi bekliyor. Bu spekülatif beklentilere ek olarak katman-2 ağı Shibarium’un piyasaya sürümesi ve ağın daha işlevsel hale gelmesi de önemli bir faktör.

Kaynak : The Crypto Basic

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?