Mart 29, 2024

O Meme Coin Balinalarından 1,4 Trilyonluk Hamle: Fiyatı Etkileme Riski Var mı?


Son 14 saat içinde 1,4 trilyon Shiba Inu token işlem kaydedilmesi, topluluğun dikkatini çekti. Öncelikle balinalar neden bu kadar büyük miktarda SHIB taşıyor ve bu durum piyasa fiyatını etkileyebilir mi?

Özellikle Coinbase ve Binance gibi büyük borsaların sıcak cüzdanlarından önemli miktarda hareket dikkat çekmekte. Bu platformlar kripto ticaretinin merkezinde yer alıyor ve sıcak cüzdanlar, anlık işlemler için hayati öneme sahip. Bu işlem kayıtları, piyasadaki büyük oyuncuların Shiba Inu gibi popüler varlıklara olan ilgisini gösteriyor ve bu da piyasa fiyatını etkileyebilecek potansiyel bir faktör olarak değerlendirilebilir. Balinaların bu kadar büyük miktarlarda SHIB taşımasının altında yatan nedenler ve bunun piyasadaki etkileri yakından takip edilmelidir.

shiba inu balinaları yeniden hareketlendi

Örneğin, Coinbase sıcak cüzdanından yapılan bir işlemde, o sırada Shiba Inu fiyatının yaklaşık olarak 0,0000284 dolar olduğu düşünüldüğünde, 36,3 milyar SHIB’in değeri yaklaşık 1,03 milyon dolarlık bir değere sahipti.

Bu büyük ölçekli hareketlerin zamanlaması, Shiba Inu grafiğindeki patlayıcı bir ralli ile eşzamanlı olarak gerçekleşti. Şu an için, Shiba Inu, önemli hareketli ortalamaların üzerindeki hareketin önerdiği gibi yükseliş trendinde ilerliyor gibi görünüyor. Bu tür büyük çaplı işlemler ve piyasadaki genel eğilimler arasındaki ilişkiyi dikkate almak, yatırımcılar için önemli bir faktör olabilir.

Bu balina hareketlerinin ardındaki nedenleri tam olarak anlamak mümkün değil. Bazı yatırımcılar, Shiba Inu fiyatını etkileyebilecek potansiyel haberler veya piyasa olayları beklentisiyle varlıklarını yeniden tahsis ediyor olabilirler. Diğerleri ise son fiyat artışlarından sonra kâr elde etmeyi tercih ediyor veya stratejik bir çeşitlendirme amacıyla varlıklarını yeniden dağıtıyor olabilirler. Bu tür önemli transfer faaliyetleri, daha büyük bir piyasa oyunu için zemin hazırlayıcı bir hazırlık niteliği de taşıyabilirler.

Bu balina hareketlerinin etkisi oldukça belirgin olabilir ve genellikle artan fiyat oynaklığına işaret eder. Piyasa duyarlılığı dalgalanabilir ve fiyatlar, bu tür büyük ölçekli transferlere keskin bir şekilde yanıt verebilir, yükselişe veya düşüşe geçebilir. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu durum yükseliş trendinde olan ve 0,00003083 dolarla zirveye ulaşan SHIB için, bu tür işlemler yeni bir piyasa trendinin habercisi olabilir.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?