Ocak 26, 2024

O Altcoin’in Kurucusunun Twitter Hesabı Hacklendi: Saldırıya Karşı Dikkat!

Algorand ağının kurucularından @StaciW_DC’nin Twitter hesabı hacker’lar tarafından ele geçirildi. Hacker tarafından atıla nbir tweet’te ALGO fiyatında yaşanan her yüzdelik düşüş için 1 ETH’lik ödül verileceği gibi anlamsız tweet atıldı.

Oldukça anlamsız ve ironi içeren ilk tweet’in ardından Algorand ağının geleceği hakkında şüphelerini dile getiren kurucu, Tron’un kurucusu Justin Sun’ın TUSD ve VRUSD’yi piyasaya sürmesiyle ALGO fiyatının da güçleneceğini iddia etti. İronik olan TUSD’yi “gerçek USD”, VRUSD’yi ise “çok gerçek USD” olarak tanımladı.

algorand kurucusunun twitter hesabı hacklendi

Geliştirici ekip ve topluluğun önde gelen isimleri ise bu tweet’leri fark ettikten sorna hesap tarafından paylaşılan herhangi bir bağlantıya tıklanaması konusunda uyardı. Söz konusu linkler phishing başta olmak üzere birtakım siber saldırı araçlarını içerebileceği için önemli kayıplarla sonuçlanabilir.

ALGO fiyatı ise kurucunun Twitter hesabının hacklenmesine herhangi olumsuz bir tepki vermedi. Toplululuk önlem almak amacıyla kurucu hesap dahi olsa resmi kanallarda teyit edilmememiş hiçbir bilgiyi ciddiye almamalıdır. Öte yandan hackerlar tarafından sunulan gerçek olamayacak kadar cazip tekliflere karşı şüpheyle yaklaşmalıdır.

Algorand ekibi hesabı geri almak için çalışmalarına devam ediyor olsa da bu konuda herhangi bir gelişme henüz yok. Ancak ağın Discord ve Telegram kanalları aktif olarak çalışmaya devam ediyor.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?