Mart 26, 2024

O Altcoin’den Çığır Açan Hamle: Fiyat Kısa Sürede Fırlayarak Dikkat Çekti!


Fantom (FTM) 25 Mart Pazartesi günü %20 artışla 1,22 dolara ulaşarak dikkat çekmeyi başardı. Bu yükseliş, platformun ölçeklenebilirliğini iyileştirmek için Sonic çözümünün ardından geldi. FTM fiyatı son 24 saatte %4,63 artışla 1,15 dolardan işlem görüyor ve piyasa değeri 3,22 milyar dolar. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere günlük işlem hacmi %80 oranında artarak 535 milyon dolara ulaştı.

fantom fiyatı sonic ile adeta fırladı

Fantom Ölçeklenebilirlik için Sonic Teknolojisini Tanıttı

Fantom, blok zinciri ölçeklenebilirliği ortamını dönüştürmek amacıyla Sonic teknolojisinin geliştirildiğini duyurarak dikkat çekti. Bu yenilik, Aralık 2019’da piyasaya sürülen ilk Opera ağı tarafından atılan temel üzerine inşa edilen titiz araştırma ve geliştirmenin bir sonucu olarak ortaya çıktı.

Andre Cronje ve özel teknik ekibi tarafından yönetilen Opera ağı, ilk izinsiz Directed Acyclic Graph (DAG) tabanlı protokol olarak önemli bir aşamaya işaret ediyor. Saniyede yaklaşık 200 işlemlik (TPS) maksimum verim ve 600 ms’nin altında kesinlik gibi etkileyici başarılara sahip olan Opera, Ethereum’un o zamanki yeteneklerine kıyasla ölçeklenebilirlik ve işlem hızında büyük gelişmeler sergiledi.

Ancak, başarısına rağmen Opera ağı yüksek talep dönemlerinde zorluklarla karşılaşarak tıkanıklığa ve kullanıcı deneyiminin tehlikeye girmesine neden oldu. Buna karşılık Fantom ekibi, bu sınırlamaların üstesinden gelmeyi ve blok zinciri ölçeklenebilirliğinde yeni bir çağ başlatmayı amaçlayan Sonic teknolojisini geliştirmek için iki yıllık bir yolculuğa çıktı.

Sonic, saniyenin altında kesinlikte 2.000 TPS’ye kadar işleme kapasitesiyle adeta çığır açıyor. Bu ilerleme aynı zamanda Opera’nın yeteneklerinden önemli bir evrime işaret ediyor ve Fantom’un yeniliğe olan bağlılığının altını çiziyor.

Sonic’in benzersiz teknik yetenekleri ile Fantom, blok zinciri altyapısı için yeni bir standart oluşturmayı hedefliyor. Ayrıca bu teknoloji, gerçek zamanlı onay ile günlük 180 milyondan fazla işlemi işleme kapasitesine sahip ortak bir sıralayıcı için temel oluşturacak.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?