Mart 2, 2024

O Altcoin Uzun Süreli Direnci Kırarak Ralli İhtimalini Tetikledi: Yatırım için Doğru Zaman mı?

Stargate Finance (STG) fiyatı önemli bir yatay direnç seviyesinin üzerine çıkarak aylık zaman diliminde bir yükseliş formasyonu oluşturuyor. Fiyatın yakın gelecekte keskin bir artış göstermesi olasılığı ise yüksek.

Aylık grafik, STG fiyatının Mayıs 2022’den bu yana 0,38 ila 1,20 dolar aralığında işlem gördüğünü gösteriyor. Fiyat, bu aralığın destek ve direncini birkaç kez test ederek geçerliliğini doğrulamayı başardı.

Kasım 2023’te bir sabah yıldızı formasyonu oluşturduktan sonra, Stargate Finance fiyatı Şubat 2024’te bir yutan boğa formasyonu oluşturdu. Her ikisi de yükseliş formasyonlarıdır, ancak farklı çıkarım yapmak mümkün.

Sabah yıldızı formasyonu, bir düşüş trendinin sonuna işaret ederken, yutan boğa formasyonu yükseliş tarafının piyasayı tamamen ele geçirdiğini gösterir. Özellikle, bu formasyonlar aylık zaman diliminde oluştuğunda daha belirgin hale gelir.

Son dört ay boyunca fiyat artışıyla birlikte işlem hacminin de yükselmesi, başka bir yükseliş sinyali olarak kabul edilir.

Bu nedenle, Stargate Finance fiyatı aralığın üst sınırı olan 1,20 dolara doğru yükselmeye devam edebilir. Bu rakam, mevcut fiyattan %66,92’lik bir artış anlamına geliyor.

stargate finance fiyatı yükselişe hazır

Dün, STG fiyatı, Mayıs 2023’ten bu yana yükselişini engelleyen 0,71 dolarlık önemli direnç seviyesinin üstüne çıktı. Bu kırılma, önemli bir işlem hacmiyle gerçekleşti ve bu da kırılmanın meşruiyetini teyit etti.

Günlük RSI (Göreceli Güç Endeksi), düşüş eğilimi çizgisinin üzerine çıktı ve 50’nin üzerinde kalarak yükseliş eğilimini sürdürdü. Bu durum, yükseliş sinyalleri gösteriyor ve daha fazla artış olasılığını destekliyor.

Bu nedenle, STG fiyatının önümüzdeki günlerde en yakın yatay dirence doğru, yaklaşık 0,84 dolara yükselebileceği tahmin edilmekte.

En olası görünüm, Stargate Finance fiyatının yakın gelecekte yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. Acil hedef 0,84 dolarda yer alırken, potansiyel daha yüksek hedef 1,20 dolar.

Kaynak : AZCoin News
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?