Nuvei, DOGE ve Reddcoin Dahil Olmak Üzere 40 Kriptoya Hizmet Vermeye Başladı!

Ödeme sağlayıcısı; Siacoin, Steem, Bitcoin Gold ve Reddcoin gibi daha az bilinen kripto paraların da dahil olduğu yaklaşık 40 kripto varlığa destek vermeye başladı. E-ticaret tüccarları, Nuvei sayesinde artık 40’dan fazla kripto para biriminde işlem yapabilecekler.

Duyuruda da belirtilene göre Nuvei ile partnerlik yapan tüccarlar ödeme gönderip almak için bir dizi kripto para birimini kullanabilecekler. Bu para birimleri içerisinde en iyi varlıklar olarak görülen Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), daha az bilinen Reddcoin, Bitcoin Gold ve aşırı değişken bir para birimi olarak bilinen Dogecoin (DOGE) de bulunuyor. Hatta Nuvei’nin müşterileri, varlığın yaşadığı son yasal sıkıntılara ve büyük borsalardan kaldırılmasına rağmen Ripple’ı (XRP) bile kullanabilecekler. Nuvei’nin başkanı Philip Fayer lansmanla ilgili yorumlarda bulundu. Fayer verdikleri bu desteği: Sorunsuz ödeme deneyimi sunarak küçük ve büyük müşterilerimizi güçlendirmek ve küresel bir pazarda yer alabilmeleri için büyük bir fırsat olarak gördüklerini söyledi.

Duyuru ayrıca Nuvei’nin kullanıcılarına geleneksel ödeme yöntemlerinin aksine “gizlilik, bütünlük ve gelişmiş güvenlik” sağlayacağını ileri sürüyor. Ama bu durum geçmişte yaşanan atakların %51’inin Nuvei tarafından desteklenen kripto varlıklardan oluştuğu gerçeğini de değiştirmiyor.

Nuvei’nin CEO’su tarafından yapılan bu duyuru kripto sektörüne giren geleneksel ödeme sağlayıcıları arasındaki rekabetin kızıştığı anlamına geliyor. Bu durum şirketlerin yaptığı hamlelerden de anlaşılıyor.

Visa 29 Mart’ta, tüm ortaklarının fiat’ta yapılan işlemleri yerine getirebilmek için Ethereum blockchain’ini kullanmasına izin veren bir program duyurdu.

PayPal geçen yılın sonlarında kullanıcılarınına ticaret yapma olanağı sağlamak üzere bir kripto para birimi hizmeti sunmaya başlayacağını duyurmuştu. Bugün de kripto para birimlerinin banka kartı veya kredi kartı gibi kolaylıkla kullanılmaya başlayacağını bildirdi.

22 Mart’ta ABD merkezli çevrim içi alışveriş uygulaması Buyaladdin de Güney Kore’de bulunan birçok alışveriş merkezinde ETH ve BTC’yi kabul etmeye başlayacaklarını bildirdi.

Kaynak : Cointelegraph


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.