Aralık 24, 2019

NULS Saldırıya Uğradı

23 Aralık 2019 NULS Blockchain platformu, yaklaşık 480.000 Dolar değerinde NULS kripto para biriminin çalınmasına yol açan bir güvenlik ihlali sonrasında kripto hackerlarının başarı listesinde en son kurban oldu.

NULS ekibi bu sabah yayınlanan bir tweet ile saldırıyı doğruladı. Ekibe göre, bilgisayar korsanları tarafından 2 milyon kripto para transfer edildi. Bunlar arasında 548.354 kripto para ticaret piyasasına girdi ve artık izlenemiyor. Özellikle, tehlikeye atılan kripto para şirketin toplam 73 milyondan fazla olan dolaşımda bulunan parasının yüzde 2’sini oluşturuyor.

Zorunlu Bir Hard Fork Yolda

Şirket, bu güvenlik ihlalinin giderilmesi için yeni bir güncellemenin gerekli olduğunu söyledi. Şu anda yükseltme için kesin bir tarih olmamasına rağmen, NULS yazılı açıklamasında şunları söyledi:

“Borsalarla temasa geçtik ve aktif olarak bizimle işbirliği yapıyorlar. Hard fork (güncelleme) sürecini tamamen hazırlıyoruz ve mümkün olan en kısa sürede hayata geçireceğiz. Rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.”

Güvenlik ihlali gibi hoş olmayan haberler, kripto pazarındaki kripto paraların fiyatlarını etkileyen temel faktörlerden biridir. Diğer saldırıların aksine, saldırı haberi, kripto paranın piyasa değeri üzerinde önemli bir etki yaratmadı. Son 24 saat içinde, NULS kripto parası değerinin yüzde 0,55’ini kaybetti. Ancak, haftalık kayıp yüzde 13’ün üzerinde.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?