NOWPayments, Trader’lar İçin SHIB Yakma Özelliği Getiriyor!

0
NOWPayments, Trader'lar İçin SHIB Yakma Özelliği Getiriyor!

Kripto ödeme işlemcisi NOWPayments, trader’ların Shiba Inu (SHIB) token’larını yakmasına izin verecek isteğe bağlı bir özellik ekleyeceğini duyurdu.

Amsterdam merkezli şirket, şaka tabanlı kriptonun topluluğuyla “kârının” %3’ünü yakacağını da açıkladı. Ayrıca SHIB ile SHIB Ordusu ilişkilerinin 2022’de daha da güçleneceğini umduklarını belirtti.

Yakma işlemi, sonsuza kadar dolaşımdan kaldırılacağından emin olmak için SHIB token’larının kullanılamaz bir adrese gönderme sürecini ifade eder. Bu işlemde kripto para biriminin savunucuları SHIB’in arzını azaltarak ve talebi artırarak, yılın en iyi performans gösteren kripto para biriminin fiyatını daha da artırmak istiyor.

CoinGecko tarafından sağlanan verilere göre, SHIB’nin toplam dolaşımdaki arzı ilk başta sahip olduğu 1 katrilyon token miktarından 549 trilyon token’a düştü.

Mayıs ayında, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin deSHIB için bir yakma işlemi gerçekleştirdi. Buterin o dönem, Shiba Inu kripto para biriminin kurucusu Ryoshi’den aldığı “hediyenin” %90’ını temsil eden 410 trilyon SHIB token’ını yaktı. Ünlü programcı ayrıca token yaratıcılarından gelecekte rızası olmadan kendisine herhangi bir token göndermemelerini istedi.

Shiba Inu topluluğu şimdi konuyu kendi ellerine alıyor. Geçen ay rekor miktarda token yakımı gerçekleştirildiğini de belirtmekte fayda var. Sürekli token yakma işlemlerine ve artan trader kabulüne rağmen, Shiba Inu, Ekim ayı sonunda kaydedilen rekor seviyesinden hala %60’tan fazla aşağıda.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın