Şubat 29, 2020

Nijerya’da İlk Bitcoin ATM Kartı Çıkarıldı

Patricia firması, bazı paydaşların Afrika’nın İlk Bitcoin kartı olarak adlandırdığı özel Patricia Bitcoin ATM Kartını başlattı. Mevcut ve yeni kullanıcılarının Bitcoin ile etkileşimini basitleştiren ve günlük finansal işlemlerini yapmalarına izin veren küresel bir girişim.

Firmanın, hem eski hem de yeni kullanıcılara doğrudan BTC veya Naira cüzdanlarından nakit çekme imkanı tanıyor. Nakit çekmenin yanı sıra, normal bankanın ATM kartı gibi sorunsuz ve hızlı bir şekilde herhangi bir ATM makinesine transfer yapılabiliyor.

Patricia Card, kullanıcının herhangi bir gecikme veya ağ sorunu olmadan anında işlem yapabilmesini sağlar. Kullanıcılar, Bitcoin’lerini depolayabilmelerini, para biriktirebilmelerini ve eko-sistemin içindeki ve dışındaki herhangi bir cüzdana transfer edebilmelerini sağlayan Patricia cüzdanları kullanabilirler. Şirket, müşteri odaklı hizmetlerinden yararlanmayı, yeni müşterilerle ilgilenmeyi ve yeni pazarlara ve segmentlere ulaşmayı hedefliyor.

Firmanın konuyla ilgili yaptığı bir açıklama ise söyledir:

“Vizyonla ilgili olan şey, iddialı ve fütüristik ama ulaşılabilir olması gerektiğidir. Ödemelerin bir gecede değişmeyeceğini (ve değiştirilemeyeceğini) ve dünyanın dijital para birimlerinde tam olarak işlemeye başlamadan önce uzun bir geçiş aşamasının olacağını anlıyoruz. Bu nedenle dijital altyapıyı mevcut kart işleme ve bankacılık altyapısıyla birleştiriyoruz. Bu, kripto para birimlerinin toplu olarak benimsenmesini sağlamak için gerekli bir adımdır.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.