New York Times Blockchain Teknolojisini Kullanmaya Başlıyor

0

New York Times (NYT), dijital dosyaları daha korunaklı yönetebilmek için Hyperledger Fabric platformunu kullanmaya başlıyor.

New York Times geçtiğimiz günlerde yayınladığı bildiriyle Blockchain teknolojisini kullanacağını bildirdi. New York Times Blockchain teknolojisini kullanarak yalan haberlerle ve yanlış bilgilerle mücadele etmeyi planlıyor.

Bu teknolojiyi özellikle News Provenance Project kapsamında kullanmayı planlıyorlar. NYT bu amacında görsel ve işitsel dosyaların çeşitliliğini arttırmak, bunları daha çok gazeteciliğin içerisine sokmak istiyor.

NYT, Blockchain teknolojisinin gazetecilik sektöründe oldukça başarılı olacağını düşünüyor ve konu hakkında şu açıklamayı yapıyorlar:

“İlk denememiz de, basın kuruluşları tarafından yayınlanmış görsel ve videoları kaydetmek için kullanılıyor mu onlara bakacağız. Ayrıca, kullanıcıların medya dosyalarını daha kolay tanımaları için ne yapabileceğimizi görebilmek için kullanıcı deneyimi araştırması yapıyoruz.”

NYT, blockchain teknolojisinin genel olarak dijital dosya saklama, paylaşma ve yönetme gibi alanlarda çeşitli avantajlar sunabileceğine inandığını düşünüyor. New York Times bu düşüncesini kendileri tarafından yayınlanmış olan bir açıklamada görebiliyoruz:

“Blockchain teknolojisi bilgi paylaşımı konusunda bizim büyük önem verdiğimiz yeni yöntemleri karşımıza çıkartıyor.”

Kaynak: Cointelegraph

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın