Temmuz 24, 2019

New York Times Blockchain Teknolojisini Kullanmaya Başlıyor

New York Times (NYT), dijital dosyaları daha korunaklı yönetebilmek için Hyperledger Fabric platformunu kullanmaya başlıyor.

New York Times geçtiğimiz günlerde yayınladığı bildiriyle Blockchain teknolojisini kullanacağını bildirdi. New York Times Blockchain teknolojisini kullanarak yalan haberlerle ve yanlış bilgilerle mücadele etmeyi planlıyor.

Bu teknolojiyi özellikle News Provenance Project kapsamında kullanmayı planlıyorlar. NYT bu amacında görsel ve işitsel dosyaların çeşitliliğini arttırmak, bunları daha çok gazeteciliğin içerisine sokmak istiyor.

NYT, Blockchain teknolojisinin gazetecilik sektöründe oldukça başarılı olacağını düşünüyor ve konu hakkında şu açıklamayı yapıyorlar:

“İlk denememiz de, basın kuruluşları tarafından yayınlanmış görsel ve videoları kaydetmek için kullanılıyor mu onlara bakacağız. Ayrıca, kullanıcıların medya dosyalarını daha kolay tanımaları için ne yapabileceğimizi görebilmek için kullanıcı deneyimi araştırması yapıyoruz.”

NYT, blockchain teknolojisinin genel olarak dijital dosya saklama, paylaşma ve yönetme gibi alanlarda çeşitli avantajlar sunabileceğine inandığını düşünüyor. New York Times bu düşüncesini kendileri tarafından yayınlanmış olan bir açıklamada görebiliyoruz:

“Blockchain teknolojisi bilgi paylaşımı konusunda bizim büyük önem verdiğimiz yeni yöntemleri karşımıza çıkartıyor.”

Kaynak: Cointelegraph

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?