New York, Japon Yeni İle Sabitlenmiş İlk Stabilcoin’i Onayladı

New York Finansal Hizmetler Departmanı, ABD pazarındaki ilk Japon yenine sabitlenmiş stabilcoin’i onayladı. Düzenleyici GMO-Z.com Trust Company Inc.’e eyalette GYEN stabilcoin ihraç etmesi için bir sözleşme verdi.

Baş Müfettiş Linda Lacewell, bir basın bülteninde, şirketin “New York’ta Japon Yeni ve ABD Doları’na sabitlenmiş stabilcoin’leri verme, yönetme ve kullanma yetkisini barındırdığını duyurdu. Japon Yeni stabilcoin bu durumda halka açık türünün ilk örneği olacak.

NYDFS aynı zamanda, aynı şirket tarafından geliştirilen ABD Doları destekli bir stabilcoin olan ZUSD’nin çıkarılmasına da onay verdi. GMO-Z, internet altyapısı, çevrimiçi medya ve mobil eğlence dünyasına odaklanan Tokyo merkezli BT devi GMO İnternet’in bir yan kuruluşu olarak dikkat çekiyor.

Müfettiş Lacewell, stabilcoin’lerin dijital para endüstrisinde artan bir önem kazandığını da belirtti.

GMO-Z Başkanı ve CEO’su Ken Nakamura, stabilcoin hakkında şöyle konuştu:

“geleneksel finansal hizmetlerle ilişkimizi dönüştüren yeni blok zinciri teknolojisi uygulamaları geliştirmeyi öngörüyor ve bu konuda yenilikler yapıyoruz.”

Şirket, GYEN’i geliştirmeye 2018’de başladı. Bir yıl sonra Ethereum tabanlı stabilcoin’i piyasaya sürdü. Şirket ayrıca dijital para borsası ve blok ödül madenciliğinde de faaliyet gösteriyor.

Stabilcoin’lerin yükselişi, küresel olarak düzenleyicilerin dikkatini çekmeye devam ediyor. ABD’de bir milletvekili, stabilcoin ihraççılarını banka olarak ele almayı amaçlayan STABLE Act’i geçtiğimiz günlerde masaya yatırmıştı. Kanun, bu ihraççıların faaliyete başlamadan altı ay önce bir banka tüzüğü ve Federal Rezerv’in onayını almasını gerektiriyor.

Kaynak: coingeek

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.