Şubat 22, 2020

New Jersey Milletvekilinden, Kripto Para Şirketleri İçin Yasa Tasarısı

Kripto paralar, küresel finansı değiştirme gücüne sahipler ve değişim her geçen gün kendini daha çok gösteriyor. Kripto paralara o kadar yaygınlaştı ki ülkeler de bu duruma uyum sağlamak için harekete geçti. Bu gelişmeyi hızlı bir şekilde yakalayan birçok ülke de kripto para ile ilgili yasalarını güçlendirmeye devam ediyor.

Son olarak ise New Jersey’de bir milletvekili, kripto para birimi işletmelerinin eyalette faaliyet göstermek için lisans alması gerektiğini zorunlu kılan yeni bir yasa tasarısı sundu.

Resmi bir duyuruya göre, yeni tasarı kripto para alanındaki tüketici koruma yasalarını (Dijital Varlık ve Blockchain Teknoloji Yasası) güçlendirmeyi amaçlıyor. LegiScan’da yayınlanan verilere göre, yasa 20 Şubat’ta tanıtıldı.

Tasarıya göre lisansa başvurmak için firmaların yasal adlarını, lisanslarını ve yasal tarihlerini, ayrıca kara para aklama ve terörle mücadele finansman politikalarını açıklamaları gerekiyor.

Tasarıyı sunan meclis üyesi Yvonne Lopez, “New Jersey boyunca Bitcoin’leri dağıtan ATM’ler var. İnsanlar günlük yaşamlarında bunu görüyor ve duyuyorlar, ancak çoğu ne olduğundan emin değiller.” diyerek söze başladı ve ardından şöyle devam etti:

“Kripto para birimine yatırım yapmak isteyen tüketicileri korumak için adımlar atmalıyız ve aynı zamanda sektörün New Jersey’de gelişmesini ve büyümesini sağlamalıyız.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.