New Hampshire’da Kripto Parayla Vergi Ödeme Teklifi Kabul Edildi Mi?

New Hampshire yetkilileri geçtiğimiz dönemlerde hazırladıkları bir yasa tasarısı ile, kripto para birimlerinin devlet kurumlarından kabul görmesinin önünü açmayı planlamaktaydı. Fakat New Hampshire eyalet yasama meclisi milletvekilleri, söz konusu tasarıyı rafa kaldırdı.

New Hampshire Temsilciler Meclisi, General Court’s Executive Departments and Administration Committee (Genel Mahkeme İcra Dairelesi ve İdare Komitesi) tarafından sunulan öneriyi “yasamaya uygun değil” şeklinde bir değerlendirmeyle geri çekilmesi kararını aldıklarını açıkladı. Edinilen bilgilere göre yasanın kabul edilmeme sebebi kripto paraların hareketli değeri olması. Belgede şu ifadeler yer alıyor:

“Bu değişiklikler, 1 Temmuz 2020 tarihi beklentisine göre DRA harcamalarını 2020 mali yılında belirlenemeyen bir miktarda artıracaktır. DRA, fiyatı hareketli kripto para birimlerinin kabul edilmesi durumunda, herhangi bir ek gelir elde edilip edilmeyeceğini tahmin edemez. Kripto para birimlerinin değer hareketliliği, ABD para birimi cinsinden üretilen vergi değerlendirmeleri nedeniyle gelirleri etkileyebilir.”

Mevcut düzenlemelere göre vergi ve diğer devlet kurumu ödemelerinde sadece ABD doları kabul ediliyor ve diğer para birimleri ile yapılan ödemeler kişiye geri iade ediliyor. Ohio, vergi ödemelerinde kripto para kabul eden tek eyaletti fakat bu bu hizmette, Ekim 2019’da askıya alındı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.