Neo Kurucusu Blockchain Sektörü Hakkında Konuştu!

0
465

Blockshow Asya 2019 etkinliğine katılan NEO’nun kurucusu Da Hongfei, Blockchain sektörü hakkında konuştu.

Da Hongfei, “İnternet çok muhteşem bir icat. Neredeyse mükemmel görünüyor. Ancak gerçekten böyle mi?” diyerek İnternet’in günümüzdeki durumunu değerlendirdi. İnternet’in tam anlamıyla kusursuz olmadığını ifade ederek ve bazı şeylerin değiştirilmesi gerektiğini belirtti.

Hongfei, Cambridge Analytica skandalı ve Equifax’ın hacklenmesi gibi olayları örnek göstererek, İnternet’te hala “tekel” olarak sayılabilecek kuruluşlar olduğu için bu tarz skandalların yaşandığını söyledi. Hongfei sözlerine şöyle devam etti:

“İnternet’in standartları tamamen şeffaf ve merkezsiz olmalı. İnsanlar kendi verilerini kendi başlarına kontrol edebilmeliler.”

Ayrıca Hongfei, Blockchain ve benzeri teknolojilerin önümüzdeki yıllarda öneminin daha da artacağını düşünüyor. Bu öngörüsünün sebebi olarak ise dünyanın her geçen gün daha merkezsiz hale gelecek olmasını gösteriyor. Hongfei, 2030 yılına gelindiğinde blockchain sektörünün toplam değerinin 3 trilyonu aşacağını düşünüyor. Hongfei sözlerine şu şekilde devam etti:

“Ben şu anki uygulamaların büyük bir kısmının gelecekte kullanılmayacağını düşünüyorum. Günümüzdeki Blockchain uygulamaları marjinal olmaktan çıkıp önce alternatif, daha sonra da standart haline gelecekler.”

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın