Kasım 15, 2019

Neo Kurucusu Blockchain Sektörü Hakkında Konuştu!

Blockshow Asya 2019 etkinliğine katılan NEO’nun kurucusu Da Hongfei, Blockchain sektörü hakkında konuştu.

Da Hongfei, “İnternet çok muhteşem bir icat. Neredeyse mükemmel görünüyor. Ancak gerçekten böyle mi?” diyerek İnternet’in günümüzdeki durumunu değerlendirdi. İnternet’in tam anlamıyla kusursuz olmadığını ifade ederek ve bazı şeylerin değiştirilmesi gerektiğini belirtti.

Hongfei, Cambridge Analytica skandalı ve Equifax’ın hacklenmesi gibi olayları örnek göstererek, İnternet’te hala “tekel” olarak sayılabilecek kuruluşlar olduğu için bu tarz skandalların yaşandığını söyledi. Hongfei sözlerine şöyle devam etti:

“İnternet’in standartları tamamen şeffaf ve merkezsiz olmalı. İnsanlar kendi verilerini kendi başlarına kontrol edebilmeliler.”

Ayrıca Hongfei, Blockchain ve benzeri teknolojilerin önümüzdeki yıllarda öneminin daha da artacağını düşünüyor. Bu öngörüsünün sebebi olarak ise dünyanın her geçen gün daha merkezsiz hale gelecek olmasını gösteriyor. Hongfei, 2030 yılına gelindiğinde blockchain sektörünün toplam değerinin 3 trilyonu aşacağını düşünüyor. Hongfei sözlerine şu şekilde devam etti:

“Ben şu anki uygulamaların büyük bir kısmının gelecekte kullanılmayacağını düşünüyorum. Günümüzdeki Blockchain uygulamaları marjinal olmaktan çıkıp önce alternatif, daha sonra da standart haline gelecekler.”

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?